Aké sú výhody nadrozmerných a veľkoformátových okien?

Predstavte si budovu alebo skôr rodinný dom, na ktorom dominujú veľká okná, resp. nadrozmerné sklá. Takýto variant pôsobí atraktívne a pritom má svoje výhody.

Prakticky žiadnu budovu a ani dom si nevieme predstaviť bez okien. Poskytujú výhľad, umožňujú vyvetrať interiér a majú izolačné schopnosti. Zabúdať by sa pri nich ale nemalo ani na faktor, akým je ich dizajn a to, ako sa zladia s celkovým štýlom rodinného domu. A tu sa dostávame do bodu, kde podstatnú úlohu zohrávajú rozmery vytúženého okna a to, z akého bude materiálu. Povedzme si na rovinu, pokiaľ hľadáte bežné okno so sklami priemerných rozmerov a za výhodnú cenu, potom je najznámejšou voľbou plast. Pokiaľ ale hľadáte niečo viac, nadrozmerné a veľkoformátové okná, čo dodajú vášmu bývaniu skutočne luxusný dizajn a perfektný výhľad na okolie, potom je jednoznačným víťazom hliník.

Hliníkové rámy sú odolné, pevné, majú univerzálny dizajn a nízku hmotnosť. Sú to vlastnosti, ktoré umožňujú pri konštrukcii okien použiť rozmerné sklá, čím dosiahneme vytúžený efekt. Zvoliť môžeme rôznu veľkosť skiel a hliníkové okná sa dajú zhotoviť na mieru, v takomto prípade sa však ideálne hodí využiť tie veľké, ktoré poskytujú bezkonkurenčne luxusný vzhľad. Hliník totiž nie je najlacnejší materiál a využíva sa primárne tam, kde iné alternatívy nestačia. Teda pri nadrozmerných oknách s atraktívnym dizajnom.

Výhoda takýchto veľkých okien nespočíva len v ich atraktívnom prevedení, ale aj v stránkach, akými sú kvalitný výhľad a priepustnosť denného svetla. Prirodzené vonkajšie svetlo a jeho výskyt je potrebný v každom interiéri a prináša nenahraditeľné zdravotné benefity vrátane psychického zdravia a dobrej nálady. Profily z hliníkového materiálu dokážu byť skutočne štíhle a tým pádom dávajú priestor vyniknúť rozmerným sklám, vďaka ktorým bude váš priestor obohatený o spomenuté vlastnosti.

Ale oplatia sa?
Ich kúpna cena je napríklad v porovnaní s plastovými oknami vyššia, ale následne sa s nimi spájajú známe vlastnosti na čele s ich odolnosťou, stálosťou a vysokou životnosťou, ktorá sa udáva na 80 až 100 rokov.


Späť