Ako efektne a prakticky predeliť akýkoľvek priestor?

Delenie priestoru prináša estetické, dizajnové, ale aj praktické a funkčné riešenia. Potreba delenia priestoru má teda tieto rôzne dôvody a dá sa previesť rôznymi spôsobmi. Kým donedávna sa preferovali pevné steny či sadrokartón, dnes už dáva architektúra priestor aj moderným a inovatívnym riešeniam, ktoré krásne otvárajú priestor, presvetlia ho, a zároveň vytvoria komfortné oddelené funkčné miesta či miestnosti. Sklenené steny a sklenené deliace priečky sú skvelou voľbou, ktorá má dizajnové a aj funkčné výhody. Do priestoru sa dostáva dostatok svetla, čím sa tento stáva prepojenejším, opticky väčším a otvorenejším. Najmä v moderných budovách a kancelárskych priestoroch sa v poslednej dobe dáva prednosť skleneným stenám a priečkam. Tie sa dajú realizovať v rôznych dizajnových prevedeniach. Veľmi obľúbené je číre sklo. Vzhľadové možnosti sú však neskutočne široké.

Sklenené priečky a ich dizajn

Dizajn sklenených priečok sa dá rozdeliť do niekoľkých základných kategórií. Jednak môže mať sklo číry a teda priehľadný dizajn, no obrovské možnosti poskytuje práve takzvané pieskovanie. Pieskované sklo môže mať na sebe nepriehľadné alebo polopriehľadné pásy či iné vzory podľa výberu. Možnosť vzorov a dizajnu na skle tak prináša neskutočne veľký kreatívny priestor. Rovnako sa dá vybrať aj farba orámovania celej presklenej steny, ako aj dverí. Sklo môže mať orámovanie, a to aj celá sklenená stena respektíve sklenená priečka, alebo sa dá vyrobiť ako bezrámové. Ďalšou kategóriou je farebné sklo.

Bezpečnosť a údržba

Sklenené priečky sú vyrobené z bezpečnostného skla, a bezpečnostné sklo môže mať rôzne kategórie bezpečnosti. Avšak všeobecne môžeme povedať, že je pevné a odolné a len tak ľahko sa nedá poškodiť alebo zničiť. Práve tvrdené, kalené bezpečnostné sklo sa stalo materiálom, ktorý umožnil rozmach sklenených realizácií v interiéroch aj exteriéroch. Údržba je síce možno o niečo náročnejšia ako údržba stien, ale pokiaľ berieme do úvahy, že steny treba maľovať, tak je to možno vec osobného názoru. Pokiaľ teda chcete priestor efektívne rozdeliť, určite využite možnosti, ktoré poskytujú sklenené steny.


Späť