Sklenené steny

Sklenené steny sú nadčasové interiérové konštrukcie. Vieme ich využiť v modernej domácnosti, v obchodných centrách, v kancelárskych priestoroch – s dôrazom na maximálnu vizuálnu komunikáciu, nadčasový design a originalitu, vytvorenie clony medzi jednotlivými priestormi a taktiež na optické zväčšenie miestnosti. Obrovskou výhodou sklenených stien je rozdelenie priestoru bez obmedzenia priechodu svetla v priestore.  Sklenené steny taktiež predeľujú priestory tak, aby mali ľudia viac prehľad o svojom okolí. Pre sklenené steny sa používa kalené bezpečnostné sklo v čírom alebo pieskovanom prevedení. V oboch prípadoch je sklo veľmi atraktívne. V súčasnosti pri často používanom znižovaní stropov sadrokartónom alebo kazetami odporúčame konzultáciu ešte pre začatím realizovania stavebných prác, aby sme sa vyhli zbytočným komplikáciám pri montáži sklenenej steny.

Sklenené deliace steny, priečky

Moderné sklenené priečky sú najčastejšie vyžadovaným doplnkom v priestoroch, akými sú napríklad hotely, obchodné domy, múzeá, banky a predovšetkým kancelárie, kde tieto interiérové sklenené steny vytvárajú zdravé a odľahčené pracovisko s dostatočným prísunom denného svetla. Tiež tieto priestory prehľadne rozdelia a každému zamestnancovi poskytnú potrebné súkromie.

V prípade kancelárií a umiestnenia sklenených stien v nich vravíme zakaždým o správnej voľbe, respektíve asi neexistuje kancelária, kde by sa tieto prvky nehodili, či kde by dokonca neboli potrebné. Sklenené steny sú veľmi efektívne využiteľné v kanceláriách rôznych veľkostí a svojim vzhľadom sa ideálne prispôsobia k rôznym typom vybavenia a nábytku.

Ich hlavnou funkciou je, že prehľadne rozdelia kancelársky (prípadne iný) priestor na niekoľko samostatných miestností – a to skutočne praktickým a nenáročným spôsobom. V priestore vznikne niekoľko samostatných častí – ktorým však v tomto prípade nebude chýbať prísun svetla a budú tiež zdravo odvzdušnené – pritom ale viditeľne oddelené a človek v nich získa väčšie súkromie.

  • Sklenené steny rozdelia priestory, zároveň v nich však umožnia vizuálnu komunikáciu.

So sklenenými stenami sa stretávame napríklad aj v obchodných strediskách, v ktorých sú s nimi oddelené samostatné predajne. Aj napriek oddeleniu predajní od zvyšku obchodu tu máte jasný výhľad do ich vnútra, predajňa nie je schovaná za ťažkopádnymi a nepriehľadnými dverami. Máte do nej veľmi jednoduchý prístup.

Predstavte si, že by ste menší priestor (ako napr. kanceláriu) chceli rozdeliť na niekoľko častí a každú túto časť by ste oddelili bežnými drevenými dverami. V priestore by vznikla tesná a vydýchaná atmosféra bez prísunu zdravého denného svetla. To sa ale so sklenenými priečkami stať nemôže.

Cena sklenených dverí predstavuje výhodný pomer ceny a získaných vlastností . Oddeleným priestorom poskytnú tlmenie zvukov a hlukov, príjemný tepelný komfort a sviežu atmosféru.

Ak máte akékoľvek otázky , neváhajte nás kontaktovať. +421 918 973 211

Sklenené bezramove priečky.

Sklenené bezrámové priečky sú už štandardným vybavením v moderných kancelárskych priestoroch. V modernom svete interiérov domácností sa však dostáva tento interiérový prvok stále väčšiu popularitu vzhľadom na jeho praktické, ako aj estetické vlastnosti. Obzvlášť pri sklenených priečkach hrá dôležitú úlohu návrh na mieru, ktorý môže byť obmedzený len stavebnými prekážkami. Priečky sa vyhotovujú z tepelne tvrdeného bezpečnostného skla hrúbky 8-12mm, ktoré môže mať viaceré povrchové úpravy od polepov, pieskovanie motívov, až po priamu potlač skla. Podľa mechanického použitia ich môžeme rozdeliť na 3 skupiny:

Montáž konštrukcie.
Kotvenie sklených stien je zväčša realizované len do podlahy a do stropu.Hrúbka skla je dimenzovaná podľa rozmerov stavebného otvoru ako aj celkového konštrukčného riešenia sklenej steny.

Sklené steny môžeme rozdeliť do troch základných typov ktorými sú:
Sklenené pevné deliace steny,

Sklenené deliace steny s otváracími dverami,

Sklenené deliace steny s posuvnými dverami.

Pevné sklenené bezrámové priečky

Veľkosťou sa môžu pohybovať od veľkosti interiérového okna až po presklenie obchodných butikov v dĺžke niekoľko desiatok metrov. Základné využitie je oddeliť a priestor a buď niečo predviesť pri použitý číreho skla, alebo naopak zakryť a ponechať presvetlené pri použití matného skla. Poprípade rôzne kombinácie a čiastočné rozdelenie.

Sklenené priečky s kyvnými dverami

Štandardné prerozdelenie priestoru tenkou priečkou (prekticky sa jedná len o hrúbku skla 8-12mm) šetrí Vaše miesto a dodáva priestoru pocit otvorenosti. To  pomáha najme tam, kde je priestoru pomenej – veľkokapacitné priestorové kancelárie, ale aj zádverie rodinného domu, ktoré potrebujete oddeliť kvôli nárazovým únikom tepla v zimnom období. Tieto priečky vieme rozdeliť podľa toho, či je bezrámové dverné krídlo obklopené v bezrámovej priečke, alebo v hliníkovej zárubni. Štandardne sú dvere v zárubni otvárateľné len do jednej strany uzatvárateľné kľučkou, ale pri osadení v bezrámovej priečke vieme docieliť aj obojstranné otváranie len za pomoci dverného madla a skrytého samozatváracieho mechanizmu v podlahe, alebo v dverných závesoch („pántoch“). Samozrejme aj dvere bez zárubne vieme navrhnúť so zatváraním na kľučku.

Sklenené priečky s posuvnými dverami

Vlastnosťami sa zhodujú s priečkou s kyvnými dverami, ale majú veľkú výhodu v kompaktnosti posuvného dverného krídla, ktoré sa posúva vodorovne s priečkou. Dverné krídlo s pevnou časťou presklenia tak zaberá vo väčšine prípadov len 26mm, čím sklenená posuvná priečka uberá z Vášho priestoru len nepatrnú časť no, dostatočne predelí priestor dispozične, opticky aj funkčne. Dverné krídlo môže byť vysoké na výšku priečky, popr.Môže mať samostatnú vodiacu koľajnicu a výšku dverí vieme navrhnúť nezávisle od pevnej časti presklenia. Pre väčšinu posuvných systémov je dostupné aj samozatváranie dverí tzv. SOFT-STOP, ktorý dvere samostatne dovrie keď dverné krídlo priblížite k jeho konečnej polohe „otvorené“ alebo „zatvorené“. Pre architektonicky náročného zákazníka je možné navrhnúť aj priečku s otvoreným posuvným systémom.

 

 


« Späť na Realizácie zo skla