Moderné schodisko: Spoznajte rôzne možnosti prevedenia v interiéri

Schodisko v interiéri nemusí byť iba funkčným prvkom. Môže byť dokonca až dominantou celého priestoru a vniesť doňho určitú atmosféru a v prvom rade dizajn. Sú prevedenia, ktoré by sme mohli považovať skôr za tradičné a klasické riešenie, a potom sú prevedenia, ktoré sú moderné, zaujímavé a dokonca až originálne. Ako prvé spomeňme takzvané plávajúce schodisko. V tomto prípade sú schody kotvené zväčša len na jednej strane, čo vytvára vizuálny dojem, že plávajú vo vzduchu. Dizajn je veľmi originálny a zaujímavý a dá sa navrhnúť naozaj na neskutočne veľa spôsobov. Plávajúce schody sa často robia v koncepte otvoreného schodiska bez zábradlia. Nehodia sa však úplne do každého interiéru a vyhýbať by sa mu mali napríklad rodiny s malými deťmi. Vizuálny dizajnový dojem je však jeden z najoriginálnejších a najefektívnejších.

Kombinácia skla a nerezovej ocele

Ďalšou obľúbenou a modernou voľbou na realizáciu schodiska je kombinácia zábradlia zo skla a nerezovej ocele. Sklo na schodisku vytvára veľmi luxusný, elegantný a zároveň moderný vzhľad. Okrem toho prináša otvorenosť priestoru a zároveň je bezpečnejší než plávajúce schodisko. Samotné schody sa pri tomto koncepte dajú voliť z rôznych materiálov ako je klasické drevo alebo prípadne pochôdzne sklo. Kombinácia skla a nerezovej ocele na zábradlí schodiská vytvára veľmi efektný vizuálny dojem s nádychom sofistikovanosti.

Efektné osvetlenie schodiska

Úsporné LED osvetlenie sa používa už nielen v podobe klasických svietidiel, avšak v mnohých prípadoch hrá aj dizajnovú a estetickú rolu. Preto sa dá využiť aj na osvetlenie schodiska. Umiestnenie led svetiel pod alebo nad schodami vytvára skvelý efekt a dotvára celkovú vizuálnu atmosféru priestoru. Predstavuje naozaj moderný a estetický dizajnový prvok. Pokiaľ by ste potrebovali profesionálne rady na skonštruovanie a vystavanie vášho schodiska, určite sa na nás kedykoľvek obráťte.

 


Späť