Panelové dvere

ALUPROF Panelové dvere

V našej ponuke sú dostupné panelové dvere, konštrukčne na základe systému MB-86. Je to vizuálne veľmi zaujímavý a pritom technologicky vyspelý produkt, ktorý s ohľadom k použitému konštrukčnému riešeniu a rozmanitosti vzorov dverových panelov môže byť nielen funkčným a bezpečným vstupom do Vášho domova, ale tiež jeho vizitkou a dekoráciou.

Ak máte akékoľvek otázky , neváhajte nás kontaktovať. +421 915 707 477

 

 

Dvere sú k dispozícii v štyroch verziách prevedenia: ST, SI, SI+ a AERO. S ohľadom na svoje technické parametre sú panelové dvere ideálnym riešením, ktoré zlepšuje energetické úspory budov. Poskytujú tiež inovatívnu možnosť uchytenia panelu v konštrukcii pomocou obojstranne lepiacej pásky.

Panelové dvere sú voľbou pre najnáročnejších užívateľov. Vďaka modernému technickému riešeniu a použitým vzorom panelu budú funkčným a bezpečným vstupom do Vášho domova.

Masívna konštrukcia

Konštrukcia je založená na systéme zateplených hliníkových profilov MB-86, ktorý je v aktuálnej ponuke ALUPROFu najvyspelejším dverovým systémom. Profil krídla je upravený pre spojenie so špeciálnymi výplňami, ktoré sú zlícované z vonkajšej strany s povrchom rámu. Môžu byť pripevnené k nosným profilom lepením jednostranne alebo obojstanne. Možnosť použitia skrytých závesov ďalej zvyšuje estetickú hodnotu dverí.

Moderný vzhľad a štýl, dokonalý vzhľad nastálo

Panelové výplne sú k dispozícii v mnoho rôznych prevedeniach a farbách. Pre ich výrobu sa používajú rôzne drážky, ozdobné aplikácie a vkladanie izolačných skiel; tieto riešenia umožňujú vytvoriť nespočetné množstvo kombinácií a variant. Vďaka týmto riešeniam je možné panelové dvere použiť ako v moderných budovách, tak i pri výstavbe alebo rekonštrukcii architektonických stavieb v klasickom štýle. Vždy sú ale krásnym vstupom do budovy, ktorý priťahuje pozornosť a dodáva kúzlo vstupnej fasáde. Dverové panely sú vyrobené z trvanlivých materiálov odolných voči atmosférickým vplyvom. Externé komponenty sú často taktiež potiahnuté vrstvou špeciálnych povlakov, alebo obsahujú epoxidovú živicu, vďaka čomu panely dlhodobo udržujú svoj reprezentatívny vzhľad. Pre povrchovú ochranu panelov tiež existuje možnosť použitia jedinečných teflónových farieb Finea, ktoré minimalizujú usadzovanie nečistôt.

 

Tesnenie a izolačná schopnosť

Vzhľadom k tomu, že nosnou konštrukciou je systém MB-86, máme k dispozícii ľahké, pevné a odolné hliníkové profily v štyroch rôznych variantách (ST, SI, SI + a AERO) a tri rôzne prahové riešenia. Dvere majú veľmi vysokú tesnosť na prienik vody a vzduchu, takisto ako vynikajúcu tepelnú a akustickú izoláciu. Tieto skutočnosti majú veľký vplyv ako na pohodlie vnútri budovy, tak na prevádzkové náklady.

V krátkosti: perfektné dvere

Panelové dvere Aluprof sa vyznačujú ako aj štýlovým designom, tak aj vysokými technickými parametrami a s prihliadnutím k dostupným rozmerom konštrukcie a schopnosťou používať dvere vo väčších vitrínových zástavbách poskytujú veľkú flexibilitu v navrhovaní vstupných konštrukcií budov. Je to ideálne riešenie pre všetkých, pre ktorých je dom o mnoho viac než len miesto na bývanie.

Technické parametre:

  • Hĺbka rámu/krídla: 77 mm
  • Hrúbka výplňového panelu: 22–77 mm
  • Maximálne rozmery krídla: š. do 1 200 mm, v. do 2 500 mm
  • Priepustnosť vzduchu: trieda 3, PN-EN 12207:2001
  • Vodotesnosť: Trieda 6A (250 Pa), PN-EN 12208:2001
  • Odolnosť na zaťaženie vetrom: trieda C5/B5, PN-EN 12210:2001
  • Tepelná izolácia: Ud od 0,66 W/m2K (pre panel 77 mm)


« Späť na ALUPROF