Sklenené sprchové kúty s posuvnými dverami

Ak už nedokážete rozšíriť priestor v kúpeľni, ktorý je sám o sebe dosť tesný, alebo je pre Vás dôležitá elegancia a praktickosť, potom je pre Vás ideálnym riešením sklenený sprchový kút s posuvnými dverami.

Všetky posuvné systémy umožňujú zvoliť hrúbku skla od 8 – 10mm. Treba si uvedomiť, že Vami zvolený typ sprchového kútu je vyrábaný na mieru. Je na Vás, aké si zvolíte kovanie či povrchovú úpravu skla.

Sklenené sprchové kúty s posuvnými dverami

Kúpeľňa je takisto dôležitou súčasťou bývania. Je to priestor, v ktorom pravidelne vykonávate hygienu. Čiže áno, tieto priestory budete navštevovať a využívať skutočne často, preto je veľmi dôležité, aby boli zariadené tak, aby vám v rámci možností čo najviac vyhovovali. A to ako po funkčnej, tak aj po estetickej stránke.

V súčasnosti napríklad stále viac ľudí zvažuje, či do svojej kúpeľne umiestnia klasickú vaňu alebo si v nej zhotovia moderný sprchový kút.

Po realizácii sprchového kúta môžete siahnuť z viacerých dôvodov. Buď preto, že ho preferujete vy sám, chcete si pravidelne dopriať rýchlu sprchu, šetriť miestom a obohatiť svoju kúpeľňu o trendový prvok, alebo môžu byť dôvodom ostatní členovia rodiny, napríklad seniori či ľudia, ktorí majú zvýšený problém s pohyblivosťou a robí im problém vychádzať z vane – a z tohto dôvodu by boli pre nich praktickejšie aj bezpečnejšie sprchové kúty sklenené.

  • Sprchový kút sa takisto hodí do kúpeľne pre hostí.

Je to vhodné riešenie aj v prípade kúpeľní s malými rozmermi, v ktorých je potrebné šetriť miestom tam, kde sa to len dá. Je zrejmé, že vaňa zaberie viac miesta a v malej kúpeľni tak môže vytvoriť celkom nemotorné prostredie,  kvôli čomu vám bude každodenný pohyb v tomto prostredí „piť krv“. Naopak so sprchovým kútom efektívne ušetríte voľným miestom a sklenená zástena do sprchy sa postará o optické zväčšenie priestoru.

Reálna úspora v priestore prichádza aj v dôsledku toho, že k sprchovým kútom sa zvykne nainštalovať sprchová sklenená zastená , ktorá viditeľne oddelí sprchu, ale pritom zaberie len minimum miesta. Z rovnakého dôvodu sa zvyknú v tomto prípade využívať sklenené posuvné dvere do sprchy so svojim posuvným otváraním. Pri ich otváraní a zatváraní teda nepotrebujete žiaden priestor navyše, jednoducho sa posúvajú do strán.

  • Sklo je zároveň odolné voči vysokým teplotám, voči pare a tiež proti vlhkosti a kvapkám vody.

« Späť na sklenené sprchové kúty