Prečo tieto dizajnové sklenené kreácie v kuchyni berú dych?

O využívaní skla v kuchyni ste už iste počuli. Moderné technológie dnes prinášajú možnosti, ako zo skla vyrobiť dlažbu či obklady alebo dokonca pracovnú kuchynskú dosku. Populárne začínajú byť v nových moderných priestoroch na bývanie, ale aj pri rekonštrukciách. Sklo má totiž v kuchyni veľmi zaujímavé a efektívne vlastnosti, ktoré dávajú architektom a majiteľom nové možnosti. Tak napríklad taká údržba sklenenej pracovnej dosky je omnoho jednoduchšia a praktickejšia, nakoľko sklo je extrémne odolné a dobré sa utiera. Z podobných dôvodov sa sklo používa aj ako sklenená zástena za sporák, respektíve ako kuchynský obklad. Sklenené obklady odolávajú vysokým teplotám, ktoré sa vytvárajú pri varení a ľahučko sa utierajú – no veru, nie je čo váhať! Neviete si predstaviť, ako v praxi taká doska či obklad vyzerá? Kliknite teda SEM.

Vzdušnosť, ale aj ľahkosť priestoru

Sklo je obľúbené nielen pre moderný vzhľad, ale aj pre svoju sofistikovanosť, ktorú priestoru dodáva. Využíva sa najmä na realizáciu tzv. minimalistického štýlu, ktorý sa vyznačuje čírosťou, jasnými líniami a čistotou priestoru. Navyše, v kuchyni tento materiál prinesie pocit vzdušnosti a nesmiernej ľahkosti, najmä aj ho použijete miesto klasického obkladu alebo aj na pracovnú dosku.

Dizajnové možnosti sú nekonečné

Jednou z výhod, ktoré sklo v kuchyni prináša sú takmer nekonečné dizajnové možnosti a veľkorysý vizuálny efekt, ktorý sa dá v modernej kuchyni takto docieliť. Zvoliť si môžete totiž neskutočné množstvo motívov. Jednou možnosťou sú jednofarebné sklenené obklady, ktoré zjednotia celú plochu a prinesú vybranú farbu do priestoru. Ďalšou možnosťou je však nekonečná široká škála obrazových motívov alebo priamo fotografií z fotobanky, ktoré sa dajú na sklo preniesť potlačou. Kuchyňa tak dostane osobitý nádych a môžete sa obklopiť tým, čo vám dodáva energiu a osvieži celý priestor.

 


Späť