Poštové schránky

Poštové schránky a prístupové systémy

Pokiaľ je to možné, tak ľudia sa snažia venovať pozornosť všetkým detailom, ktoré sú súčasťou ich rodinného alebo bytového domu. Dávajú si záležať predovšetkým na vzhľade týchto súčastí, aby dosiahli výsledok pekného a štýlového bývania. Veľakrát nás preto zaujmú aj detailne prepracované súčasti už pri vstupe do samotnej budovy. Takýmto detailom sú napríklad aj poštové schránky.

  • V súčasnosti sa kladie čoraz väčší dôraz na to, aby mali estetický vzhľad a pekne sa zladili s budovou. Vyberať sa pritom dajú aj rôzne farebné prevedenia.

Takisto by mali byť prakticky umiestnené a komfortné na manipuláciu. Dnešné poštové schránky pre bytové domy sú špecifické krajším a štýlovejším prevedením, než tomu bolo v minulosti.  Preto sa niekedy hodí investovať do nových schránok aj v prípade, ak síce poštovými schránkami disponujete, ale tie už vyzerajú zastarane alebo sú už z dnešného pohľadu nepraktické.

V prípade bytových domov sa najčastejšie umiestňujú do vstupného priestoru vo vnútri, kde následne zaberú pomerne veľkú plochu. Pri objednávke poštových schránok ostáva však predovšetkým na požiadavke obyvateľov domu, kam sa ich rozhodnú umiestniť.  Dbať by sa pritom malo aj na osoby so zníženou pohyblivosťou, ktorých stránky by mali byť umiestnené nižšie, aby na ne bez problémov dosiahli.

  • V prípade, ak ide o jednostranné schránky, ktoré sa umiestnia do vonkajšej časti budovy, tak tie by mali mať kvalitnú povrchovú úpravu, aby spoľahlivo odolávali korózii, silným poveternostným podmienkam či extrémnemu počasiu.

A keď vravíme o obytných domoch, na nich by následne takisto nemali chýbať prístupové systémy pre obytné domy.  Tie sú vybavené čítacím dotykovým zariadením a tieto prístupové systémy umožňujú po svojej aktivácii hladký prístup do vchodových častí budovy. Umožňujú tak praktický priechod nielen vašej návšteve, ale aj poštárovi, ktorý k vám pravidelne zanáša poštu. Vďaka prístupovému zariadeniu mu môžete otvoriť dvere diaľkovo, nemusíte schádzať až dole k dverám. A keď hľadáte v prípade týchto zariadení kvalitný štandard, odporúčame nainštalovať prístupové systémy RFID.

Naša spoločnosť Vám ponúka sortiment poštových schránok a príslušenstva podľa konkrétnych požiadaviek zákazníkov. Schránky na poštu musia okrem dizajnu a dekoračnej funkcie tiež plniť požiadavky STN 74 7640 ako aj Slovenskej pošty

Prístupové systémy spočívajú v tom že pri vstupe do objektu sa musí učastník prihlásiť cez čítacie dotykové zariadenie (napr. zabudované v ráme dverí ). Dotykom elektronického klúča sa aktivuje elektrický zámok(elektromagnet),…

 


« Späť na Okná, brány a hliníkové systémy