sklenené otváracie dvere

Sklenené otváracie dvere, teda sklenené dvere na pántoch ponúkajú rôzne možnosti osadenia, či už je to pánt stena-sklo, pánt sklo-sklo alebo pánt do zárubne. Používajú sa nielen na prechod medzi miestnosťami v interiéri ale aj v exteriéri. Môžete si vybrať pánty v rôznych tvaroch, povrchových úpravách,  prípadne pánty so samozatváračom. V ponuke máme madlá na dvere rôznych veľkostí a kombinácií, aj madlá s uzamykaním.

Sklenené otváracie dvere

So sklenenými dverami v interiéroch sa už nestretávame len v prípade obchodných centier, kancelárií či komerčných priestorov. Vďaka ich vlastnostiam sa v početnej miere stávajú súčasťou aj bežných rodinných interiérov.

  • Konkrétne najmä vďaka vlastnostiam, akými sú ich originálny a veľmi elegantný dizajn, ich vzdušnosť a ľahkosť, ale tiež  schopnosť prepúšťať svetlo a zdravým spôsobom presvetliť priestory denným svetlom.

Treba však poukázať aj na fakt, že súčasné sklenené dvere sa vyrábajú z tvrdeného skla, ktoré je veľmi odolné a takéto dvere sú tak bezpečné na pravidelné používanie. Odolajú nárazom a len tak ľahko sa nerozbijú.

Ak by ste v minulosti pomysleli na výber dverí, asi by vás napadli tie drevené alebo laminátové. V súčasnosti je ale vhodné si uvedomiť, že dnešný trh už predstavuje aj širšiu, modernejšiu a atraktívnejšiu ponuku dverí.

V prípade sklenených dverí ich ponuka poskytuje riešenie aj tam, kde síce chcete rozdeliť priestor, ale chcete pritom dosiahnuť, aby vaše priestory zostali odľahčené a aby sa nimi šírilo denné svetlo – ktoré je mimochodom potrebné pre vaše psychické zdravie.

Dôvodom, prečo si zákazníci objednávajú sklenené prevedenie dverí je aj to, že chcú s nimi zmodernizovať svoje miestnosti a dopriať im svieži nádych. So sklenenými dverami sa skutočne dá dosiahnuť viditeľná premena interiéru na trendovú a štýlovú domácnosť.

Ako však odznelo, nejde len o to, ako dobre tieto dvere vyzerajú. Sú to aj ďalšie vlastnosti, ktoré doprajú vášmu bývaniu. Ak chcete napríklad opticky zväčšiť menšie priestory a dodať im viac vzdušnosti, je to ideálna voľba, ktorá v tomto smere nemá konkurenciu.  Výsledkom je následne aj zdravo presvetlený interiér.

Pokiaľ máte pri výbere sklenených dverí konkrétne požiadavky, môžete si objednať sklenené dvere na mieru s konkrétnymi rozmermi a prevedením. Ak chcete napríklad dosiahnuť viac súkromia, odporúča sa použiť výplň z mliečneho alebo matného skla.


« Späť na sklenené dvere