Sprchové zásteny

V jednoduchosti je krása a sklo bez rámov vyzerá mimoriadne elegantne. Aj preto sa čoraz väčšej obľube tešia takzvané walk-in sprchovacie kúty (bez dverí) a jednoduché sprchovacie zásteny. Sklenené sprchové zásteny dokážeme dodať vo viacerých variantoch. Vyberte si zo širokej škály skiel, ako sú číre sklo, ultračíre sklo, matované, pieskované sklo či grafosklo alebo farebné sklo. Pokiaľ Vás už nebavia sprchové závesy a chcete modernú sprchovú zástenu, najlepším riešením je práve tá sklenená.

Sprchové zásteny

Z hľadiska vytvorenia moderných a štýlových priestorov, ktoré by ale boli riešené takisto funkčne a prakticky, by sme nemali zabúdať ani na priestor, akým je kúpeľňa. Predsa aj túto súčasť bývania využívate pravidelne a mali by ste sa v nej preto cítiť komfortne. Teda v prípade, že sa chcete pustiť do rekonštrukcie práve týchto priestorov a nechcete sa uspokojiť len s nejakým stereotypným riešením, môžete vyskúšať niečo moderné a trendové.

U ľudí za posledné roky vzrastá záujem o takzvané walk – in sprchové zásteny.

Toto riešenie so sebou prináša niekoľko výhod. Odľahčí a prevzdušní kúpeľňu, dodá jej moderný a štýlový vzhľad a poskytne v nej praktickejší pohyb. 

Jednoducho si pod týmto pojmom môžete predstaviť otvorený sprchový kút bez bariér, ktorý bude oddelený len zástenou zo skla. Sklenené zásteny opticky zväčšia priestor a vizuálne oddelia sprchový kút od zvyšku kúpeľne, zároveň však nevytvoria žiadnu nepraktickú bariéru a nemusia sa otvárať ani zatvárať. Sklenená zástena do sprchy zároveň vyzerá pekne a elegantne, esteticky tak obohatí a inovuje vašu kúpeľňu, ktorá chytí modernejší nádych.

  • Bezbariérový walk – in sprchový kút je takisto vhodným riešením pre ľudí so zníženou mobilitou, ktorí takýmto priestorom prejdú bez väčších problémov – a to aj pokiaľ sú na vozíku.

Keďže takto zhotovený sprchový kút pozostáva prakticky len zo sklenenej zásteny a respektíve zo skla, nie je náročný na údržbu, čo oceníte po nejakom čase, kedy si uvedomíte, že starostlivosť o tieto sklenené prvky vlastne nie je vôbec zložitá. Zároveň sa hodí dodať, že takéto riešenie je tiež hygienické. Sklo navyše odoláva vyšším teplotám, vlhkosti, pare a vode, čo oceníte predovšetkým v kúpeľni. Pokiaľ vás zaujali vlastnosti sklenených realizácií v kúpeľni, tak by ste mali vedieť, že v ponuke je takisto sklenená zástena na vaňu.


« Späť na sklenené sprchové kúty