sklenené dvere do obložkovej zárubne

Sklenené dvere do obložkovej zárubne

Pri výbere dverí by ste mali byť pozorní a uvedomiť si napríklad fakt, že dnešná ponuka dverí je skutočne zaujímavá a pomerne pestrá, na miesto nejakých klasických dverí môžete investovať radšej do tých s moderným prevedením a dizajnom. Ideálnym príkladom sú sklenené dvere.

Aj napriek tomu, že v ich prípade architekti vravia o nadčasovom dizajne, nemusíte sa ich báť. Dokážu sa prispôsobiť aj bežným rodinným interiérom a exteriérom, ktoré tým pádom vkusne zmodernizujú. Dokonca sú vo viacerých prípadoch vhodné do menších priestorov, pretože sklo má tendenciu vizuálne zväčšovať objekty – priestor sa vďaka nim bude zdať priestrannejší.

  • Pokiaľ si lámete hlavu nad výberom dverí s konkrétnymi rozmermi pre váš stavebný otvor, riešenie je jednoduché- sú ním naše sklenené dvere na mieru, ktorých parametre a rozmery si pri objednávke prispôsobíte.

K ďalším primárnym výhodám sklenených dverí a zároveň k dôvodom ich popularity sa radí ich schopnosť prepúšťať denné svetlo do interiéru. Vaše priestory tak budú bohato a pritom prirodzene presvietené a vznikne v nich zdravšia atmosféra na bývanie.

  • Dostatočný prísun denného svetla v miestnosti sa podpisuje pod vašu výkonnosť, náladu a dobrý psychický stav.

V prípade kvalitných sklenených dverí vravíme aj o ich izolačných vlastnostiach spojených hlavne s izoláciou tepla a hlukov. Tesnia zvuk a udržujú v miestnosti komfortné tepelné vlastnosti.  Keď sa to tak vezme, vlastne vďaka týmto vlastnostiam dokáže ušetriť náklady za energie.  Dizajn sklenených dverí prepúšťa do interiéru takisto slnečné lúče, čím v priestoroch vytvára útulné teplo.

Donedávna ľudí od kúpy a nainštalovania sklenených dverí odrádzala domnienka, že sa tieto ľahko poškodia a následne roztrieštia.

  • Túto domnienku ale zas a znova musíme argumentovať tým, že moderné typy sklenených dverí sa vyrábajú z tvrdeného skla, ktoré je oproti klasickému sklu veľanásobne odolnejšie – len tak ľahko ho nerozbijete a spoľahlivo ustojí aj prípadné nárazy.

« Späť na sklenené dvere