Čo radia dizajnéri o skle v interiéri?

Sklo sa už aj u nás využíva čím ďalej tým viac. Obľúbenou voľbou dizajnérov je pritom hlavne kombinácia číreho a matného skla napríklad na sklenených priečkach alebo sklenených dverách v interiéroch. Práve veľké dizajnové možnosti skla prinášajú závan kreativity a originality do každého jedného priestoru, kde sa tento materiál použije. Častou dizajnovou vychytávkou sú napríklad aj sklenené beztiažové schody alebo dokonca presklené podlahy z pochôdzneho skla. Tvrdené a kalené sklo totiž dodávajú obrovskú pevnosť a tá umožňuje použiť tento materiál aj na povrchy, kde sa vyžaduje stabilita a pevnosť.

Farebné sklo

Napoly matné presklenené plochy dodávajú priestorom patričný šmrnc a zároveň prinesú aj časť súkromia, ktoré sa od miestností očakáva. Zvláštnou kapitolou je pritom farebné sklo, ktoré veľmi jednoducho prinesie akcent do miestnosti. Doplniť a vyšperkovať sa dá napríklad pieskovaním alebo vitrážou. Okrem toho dizajnéri často volia aj dvojité sklenené posuvné dvere z číreho skla s pieskovaním, aby priestor ozvláštnili a dostal moderný a elegantný nádych. Populárne sú aj vložky z farebného alebo číreho skla.

Sklenené zábradlie na schody

Okrem jedinečných sklenených priečok a špeciálneho otvoreného konceptu, ktoré prinášajú, sa sklo hojne využíva aj v ďalších detailoch interiéru, ako sú napríklad schody a zábradlia. Často sa pritom dajú kombinovať aj s inými prvkami, ako je napríklad podsvietenie LED svetlami, alebo kombinácia s nerezom na zábradlí. Drevené schody ozvláštnené skleneným zábradlím z číreho skla sú rovnako populárnym dizajnovým prvkom v mnohých moderných domoch. A čo tak točité schodisko s farebnými sklenenými schodmi a industriálnym kovovým zábradlím? Hotová pastva pre oči, však? Dizajn sa dá dotiahnuť až k úplne extravagantným, ale stále elegantným návrhom, ktoré však budú dominantou priestoru a umeleckým zážitkom pre majiteľov domu a ich hostí.


Späť