Stĺpikové zábradlie so sklenenou výplňou

Pri stĺpikovom zábradlí, v ktorom je zaťaženie prenášané do kovovej nosnej konštrukcie a horného madla sa používa nekalené lepené sklo typu Conex. Pri sklených výplniach kovového zábradlia je sklo najčastejšie kotvené prostredníctvom bodových kotviacich prvkov, v ktorých je vždy obsiahnutý bezpečnostný kolík.

Stĺpikové zábradlie so sklenenou výplňou

Pre ľudí, ktorí žijú na bytovkách, predstavuje balkón priestor, ktorý im v rámci možností nahrádza výhody exteriéru a záhrady. Vďaka nemu sa môžu ísť nadýchať čerstvého vzduchu, vypiť si kávu a pritom sa pokochať výhľadom na okolie, no pritom zostávajú v komforte svojich súkromných priestorov.

Preto existuje veľa ľudí, ktorí na svoj balkón nedajú dopustiť a radi si jeho priestory prispôsobujú k svojej maximálnej spokojnosti.  Či už z funkčnej alebo estetickej stránky.

Ak chcete, aby bol aj vo vašom prípade tento priestor kvalitne presvetlený, vzdušný a odľahčený a pritom vyzeral moderne a trendovo pri pohľade zvonka, mali by ste sem umiestniť sklenené zábradlie na balkón. 

  • Tento typ skleneného zábradlia sa pritom takisto ideálne hodí k moderným reprezentatívnym budovám, ktoré si dávajú záležať na svojom estetickom vzhľade.

Čo vďaka takémuto sklenenému zábradliu získate?

K známym vlastnostiam skla sa radí jeho schopnosť prepúšťať svetlo. Váš balkónový priestor bude presvetlený, nebude mu chýbať pravidelný prísun denného svetla dôležitého pre vaše zdravie a dobrú náladu.  Dispozícia prirodzeného svetla zvonku je dôležitá takisto pre vaše rastlinky v prípade, ak ich máte v pláne na svojom balkóne pestovať a chcete, aby sa im darilo.

  • Balkón bude zároveň vďaka elegantným skleneným zábradliam vzdušnejší a bude pôsobiť odľahčeným dojmom.

Ďalej je známe, že sklo opticky zväčšuje. Čo je výhoda najmä v prípade menších balkónov, ktoré vďaka sklenenému zábradliu budú vyzerať priestrannejšie.

Z hľadiska zábradlí je samozrejme dôležitá aj bezpečnosť. Preto sa pri výrobe sklenených zábradlí používajú špeciálne bezpečnostné sklá odolné proti nárazom. Ak máte malé deti, tak určite tiež oceníte, že do sklenených výplní nebudú pchať hlavu tak, ako to zvyknú robiť v prípade mreží na kovových zábradliach.

A na záver dodajme, že sklenené výplne si žiadajú nenáročnú údržbu. Prakticky ich stačí pretierať vlhkou handrou.


« Späť na sklenené zábradlie