Aké trendy prináša moderná kuchyňa?

Kuchyňu mnohí považujú za úplné centrum domova. A je to v početných prípadoch tak. Dnes už je kuchyňa často prepojená v otvorenom koncepte aj s obývačkou a jedálňou, a tak sa v nej naozaj rodina často stretáva pri spoločne trávených chvíľach. Je teda úplne na mieste udržiavať dizajn svojej kuchyne, aby vám vytváral príjemné teplo domova a dobrú, pohodovú atmosféru. Aké trendy v dizajne čakajú kuchyňu tento rok? Priblížme si zopár tipov.

Škandinávsky štýl i miešanie farieb

To, čo bude v obľube je veľmi ťažko predpokladať vopred, no napriek tomu dizajnéri navrhujú trendy na každý jeden rok a tie sa premietajú aj do modelov v odvetví nábytku. Tento rok má byť dizajn kuchyne jednak v znamení minimalistického luxusu, kde čistý minimalistický štýl doplnia luxusné prvky napríklad v podobe luxusných doplnkov, ako sú zlaté úchytky, a jednak sa budú opäť v mnohých kuchyniach skvieť pastelové farby. Svoje miesto si v trendoch našiel aj škandinávsky štýl doplnený napríklad o japonský šmrnc. Je preto úplne v poriadku zmiešať aj nábytok, ktorý na prvý pohľad vyzerá úplne inak. Zjednotiť rôzne kúsky môžete nejakým spojovacím prvkom, či už ide o farbu, vzor alebo materiál.

LED aj materiály

Obľúbené LED pásiky budú aj v roku 2024 dominovať osvetľovaniu kuchynského priestoru a vytvoria tak unikátnu atmosféru. Navyše LED je veľmi úsporná a ekologická technológia, čo podporí trendy smerom k udržateľnosti a eko zmýšľaniu. Preto sa môžu hojne objavovať aj prírodné materiály. Novodobé materiály, ako je napríklad sklo sa do kuchyne prenesú aj na pracovné dosky, obklady, dlažby alebo kuchynské zásteny. Dizajn bude vytvárať rôzne prvky, ktoré môžu byť doplnené nejakými akcentovými farbami. Miešanie farieb na skrinkách, kde vrchné skrinky budú svetlejšie, napríklad sivé, a spodné skrinky sýtejšej farby, napríklad modrej, je tiež veľmi pekným kreatívnym nápadom.


Späť