Na čo slúži hliníková pergola a aké má výhody?

Pokiaľ si chcete veľmi efektívne a prakticky zastrešiť terasu, alebo vytvoriť nejaký príjemný zatienený a chránený priestor okolo rodinného domu, vily alebo kdekoľvek v blízkosti budovy či priamo na nej, hliníkové pergoly môžu byť tou správnou voľbou. V lete prinesú príjemný tieň, v inom období môžu chrániť napríklad pred dažďom, snehom či inými poveternostnými vplyvmi. Môžu tiež vytvoriť príjemný priestor na posedenie a trávenie času v záhrade či na terase. Majú viaceré skvelé výhody, ktoré z nich robia voľbu číslo jeden. Ako prvé spomeňme veľmi praktickú a ľahkú konštrukciu, ktorá môže mať rôzny dizajn a dá sa navrhnúť podľa potreby. No samozrejme musíme spomenúť aj ďalšiu veľmi dôležitú vlastnosť, ako je ochrana pred nepriazňou počasia alebo voči slnečným lúčom. Existuje viacero značiek a druhov hliníkových pergol a v našej ponuke nájdete široký sortiment.

Hliníkové pergoly Skyline a Solid

Ako príklad na popísanie funkčnosti hliníkových pergol môžeme spomenúť moderné hliníkové pergoly Skyline a Solid. Obe sú vybavené slnolamami, ktoré chránia pred slnečnými lúčmi. Pergoly Skyline majú moderný minimalistický hranatý dizajn a funkcie umožňujúce regulovať intenzitu slnečného žiarenia. Výhodou pergoly Solid je zase skvelá bezúdržbová prevádzka. Obe poskytujú príjemné zázemie, ktoré vás efektívne ochráni pred slnkom a dažďom a umožní vám relaxovať bez prerušovania.

Individuálne potreby sa dajú zohľadniť

Keďže každý priestor, ako aj jeho majitelia majú svoje individuálne požiadavky a potreby, dajú sa prispôsobiť týmto potrebám aj parametre hliníkovej pergoly. Keďže v ponuke je množstvo druhov, na výber je aj množstvo dizajnových prevedení, rozmerov, ako aj funkcií, ktoré jednotlivé modely pergol majú. Prispôsobenie na mieru je u nás samozrejmosťou. Ideálna je úvodná konzultácia, kde vám podrobne vysvetlíme ako pergoly fungujú a ktorý model je ten správny práve pre vás a váš projekt. Za opýtanie naozaj nič nedáte, naopak budete mať dostatok informácií, aby ste si urobili prehľad. Montážou hliníkových konštrukcií sa zaoberáme už desiatky rokov, a tak vám budeme vedieť podrobne a odborne poradiť.

 


Späť