Možno si to málokto uvedomuje, ako veľmi dokážu sklenené steny ušetriť priestor, otvoriť ho a umožniť, aby aj do vzdialenejších rohov naďalej dopadalo prirodzené svetlo. Sklo totiž v tomto prípade predstavuje estetické, no zároveň aj funkčné riešenie, ako otvorený priestor veľmi efektívne rozdeliť. Hrúbka sklenenej steny sa pohybuje zväčša medzi 8 až 12 mm, čo je naozaj obrovská úspora miesta. Sadrokartónová stena by oproti sklenenej nielen bola hrubšia a ukrojila by tak omnoho väčšie miesto, no ani by neumožnila naďalej nechať priestor vizuálne otvorený a prepojený. Moderné prepojenie priestoru umožňuje omnoho spolupatričnejší pocit, čo sa dnes preferuje napríklad vo veľkých firmách a korporáciách.
Hodia sa sklenené priečky aj do obytného priestoru?
Určite, áno! Často sa z nich dá vybudovať komfortné zádverie rodinného domu, aby tepelne izolovalo alebo vytvorilo dodatočný priestor pred dverami domu. V interiéroch sa tiež dajú využiť sklenené steny, priečky i ďalšie prvky zo skla. Moderný, elegantný nádych a prepojenosť priestoru tak vytvoria nádhernú priestrannú atmosféru. Navyše žiaden iný materiál nie je tak hygienický, prirodzený a priehľadný ako sklo. Rozhodne sa do moderných obytných budov a priestorov hodí a využíva sa.
Ako rôzne realizovať sklenené steny?
Sklenené priečky sa vyrábajú z tepelne tvrdeného bezpečnostného skla, ktoré je odolné aj pre prípadné nárazy alebo tlak. Ukotvujú sa do podlahy a do stropu v rôznych možných prevedeniach. Dajú sa realizovať čisto pevné deliace sklenené steny, ktoré môžu byť bezrámové alebo v kombinácii s profilmi. Okrem toho sa dajú vyrobiť sklenené steny s otváracími dverami, kývnymi dverami alebo dokonca aj posuvnými dverami, ktoré sa hodia tam, kde je opäť o niečo menej miesta, alebo potrebujete priestor ušetriť, či niečím zaujímavým oživiť. Ak chcete realizovať sklenené steny, kontaktujte nás na www.lmmont.sk pre viac informácií, radi pomôžeme.