5 dôvodov, prečo si vybrať hliníkové okná

Hliníkové okná sú skvelou investíciou do vašej nehnuteľnosti. Prinášajú množstvo zaujímavých výhod. Pozrime sa na 5 dôvodov, prečo si ich vybrať v ponuke okien na trhu. 1. Ako prvé uvedieme ich dizajnové kvality. Hliníkové okná sa dajú vyrobiť doslova až na mieru. Umožňujú realizáciu okien akýchkoľvek rozmerov a dokonca aj veľkých presklených plôch, strešných presklení a ďalších. Profily sú dizajnovo atraktívne, nakoľko si môžete vybrať z rôznych farebných variácii a povrchových prevedení. Pôsobia minimalisticky, elegantne no aj industriálne. Záleží na konkrétnom návrhu.

Trvalo udržateľné hliníkové okná

  1. Hliníkové okná sa považujú za ekologický variant, nakoľko je hliník, ktorý sa tu používa, dobre recyklovateľným materiálom. Navyše majú tieto okná veľmi dlhú životnosť a ich výroba nízku uhlíkovú stopu. Vydržia výkyvy teplôt i poveternostné poryvy. Môžeme teda pri ich výbere konštatovať trvalú udržateľnosť.
  2. Nízke prevádzkové náklady sú tiež výbornou vlastnosťou. Znamená to, že nepotrebujú žiadnu veľkú údržbu, rôzne špeciálne nátery a podobne, aké potrebujú napríklad klasické drevené okná. V tomto sú hliníkové okná veľmi dobrou hygienicky udržiavateľnou alternatívou, ktorej postačí bežné umývanie vodou a prostriedkom.

Umožňujú vytvárať moderné trendy okien

  1. Hliníkové okná umožňujú realizovať aj veľké francúzske okná či iné veľké presklené plochy, ktoré sú v dnešnej dobe doslova moderným trendom. Ich estetické vlastnosti sú tak doplnené množstvom prirodzeného svetla, ktoré sa do priestorov vďaka nim dostane. Sú vhodné na bežné i originálne stavby.
  2. Dobré izolačné vlastnosti môžeme spomenúť ako posledné. Hliníkové okná izolujú hluk z okolia, aby ste ho počuli menej, keď sú zatvorené. Rovnako budete spokojní aj z tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktoré sú na skvelej úrovni. Potrebujete objednať nové hliníkové okná? Pokojne nás kontaktujte.

Späť