Mýty a fakty o plastových oknách

Plastové okná sú ešte stále veľmi obľúbenou voľbou u zákazníkov. Majú totiž mnohé výhody, ktoré ich stavajú na popredné priečky pri rozhodovaní. Poďme sa však pozrieť na to, s akými mýtmi a faktami o plastových oknách sa môžete v praxi stretnúť.

Plastové okná sú neekologické a škodlivé pre životné prostredie. Mýtus alebo fakt?

Mýtus. Dnes sa plastové okná vyrábajú z recyklovaných materiálov, ktoré sa dajú ďalej recyklovať a používať. Rovnako k trvalej udržateľnosti prispieva aj fakt, že majú veľmi dlhú životnosť, v niektorých prípadoch aj viac ako 30 rokov. O to menší vplyv majú na životné prostredie. Nie je úplne pravda ani to, že nemajú dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Kvalitné plastové okná dokážu ušetriť a zachytiť množstvo energie. Je teda dôležité, akú značku plastových okien si vyberiete, avšak všeobecne sú tieto informácie len mýtom.

Plastové okná stále patria k tým najlacnejším. Mýtus alebo fakt?

Je naozaj pravda, že mnohí zákazníci si volia plastové okná aj preto, že sú cenovo veľmi prístupné. Oproti iným materiálom a variantom, ktoré sa na trhu vyskytujú, patria plastové okná medzi tie najlacnejšie.

Plastové okná sa dajú objednať iba v bielej farbe. Mýtus alebo fakt?

Mýtus. Dnes už je možné objednať si plastové okná aj na mieru. Poskytujú možnosti výberu, ako aj farebného prevedenia. Dokonca sa dajú objednať aj atypické plastové okná. Nie je pravda, že existujú len biele plastové okná i keď sú veľmi obľúbené a často preferované. Plastové okná môžete mať aj v hnedej alebo antracitovej farbe, kontrastné čierne nevynímajúc.

Oceľová výstuha predstavuje jediné možné riešenie pre plastové okná. Mýtus alebo fakt?

Rozhodne mýtus, nakoľko dnes sa technológie podstatne rozvinuli a pokročili. Tuhosť plastových okien vedia zabezpečiť už aj iné kompozitné materiály alebo vlepovanie skiel.

Potrebujete poradiť s výberom plastových okien? U nás ponúkame vysoko kvalitné plastové okná, ktoré vám vieme prispôsobiť na mieru.

 


Späť