Aké trendy prináša v roku 2024 nerezové zábradlie?

Nerezové zábradlie je pre svoje výnimočné vlastnosti, a to tak estetické, ako aj funkčné naďalej veľmi obľúbeným prvkom v interiéroch a exteriéroch moderných budov. Nehrdzavejúca oceľ – inak povedané nerez – je u nás populárna, nakoľko je nenáročná na údržbu, má veľmi dlhú životnosť, vydrží poveternostné vplyvy bez toho, aby sa zničila a ide o veľmi čistý a esteticky atraktívny materiál. Jednoducho povedané – má omnoho viac „pre“ ako „proti“. Aké trendy či novinky prinesie nerezové zábradlie v roku 2024? Pozrime sa na niektoré odhady a predpovede.

Minimalistický dizajn a kombinácie ostávajú

Minimalizmus bude ešte stále populárny aj v interiérovom dizajne. Čisté krásne línie a nejaký ten akcent k tomu nevymiznú a ostávajú naďalej v obľúbenosti u mnohých. Je to teda trend, ktorý pretrvá aj v tomto roku. Preto nerezové zábradlie, ktoré sa do podobného štýlu perfektne hodí, bude na zozname možností výberu. Navyše, nerez sa veľmi ľahko kombinuje s ďalšími materiálmi. Najviac asi so sklom. Sklenené zábradlie v kombinácii s nerezovým sú nádherným variantom, ktorý rozžiari každý priestor, prináša atraktívny kontrastný dizajn, ktorý lahodí oku. Tento trend teda určite uvidíme aj tento rok.

Pribudnú výrazné prvky alebo akcenty

Očakáva sa, že tento rok všeobecne začnú pribúdať výraznejšie prvky v dizajne, ako aj prejavy jedinečnosti a personalizácie. Inak to nebude ani so zábradlím. Môžu pribudnúť napríklad zaujímavé geometrické tvary, vzory a detaily, ktoré sa doteraz až tak neobjavovali. Takýto akcent prinesie nemalé oživenie a bude alternatívou k minimalistickým riešeniam. Trendy bude aj kombinácia nerezového zábradlia nielen s inými materiálmi, ale aj s LED osvetlením. LED môže dodať zábradliu a celému interiéru ďalší rozmer, zaujímavý akcent a kúsok originality. Dá sa umiestniť priamo na zábradlie alebo pod neho napríklad vo forme LED pásov. Inšpirujte sa našimi realizáciami nerezových zábradlí TU.


Späť