Aké výhody má nerezove zabradlie? Oplatí sa doň investovať?

Ak uvažujete nad výmenou starého zábradlia, rekonštruujete či staviate, určite vám odporúčame vybrať si nerezove zabradlie, ktoré môže priniesť mnohé výhody. Dokonalé spojenie dizajnových a funkčných vlastností totiž poskytuje výhody, ktoré má máloktorý materiál. Ako prvé by sme mohli uviesť odolnosť nerezu voči korózii a iným poveternostným vplyvom. Dokonca údajne odolá aj morskej vode a to už je čo povedať! Nehrdzavejúca oceľ je navyše veľmi pevná a tvrdá, čo zaručuje, že sa len tak ľahko nepoškodí, nepoškriabe a podobne. Zábradlie tak bude mať extrémne dlhú životnosť, ktorá sa počíta na desiatky rokov.

Dizajn a moderný vzhľad

Okrem životnosti, ktorou sa nerezové zábradlie pýši, hrá v jeho prospech aj zaujímavý, pútavý a moderný vzhľad. Príjemný dotyk, ktorý podobné zábradlie poskytuje a jeho extrémna čistota i lesk sú neprehliadnuteľné. Navyše skvelo ladí s rôznymi inými materiálmi, farbami a tvarmi, preto sa hodí takmer ku všetkému. Niet divu, že sa ocitá v početných interiérových dizajnoch alebo v okolí moderných budov a domov. Materiál je hygienický, stačí mú veľmi skromná údržba, aby ostal čistý a pekný. Atraktívny je aj v kombinácii so sklenenými výplňami, avšak dobre vyznieva sám o sebe. Nerez prinesie do priestoru rozhodne vysokú kvalitu a pozitívnu energiu.

Nízke náklady na údržbu

Ak prepočítame cenu nerezového zábradlia na dlhé obdobie, ktoré vydrží, určite budú čísla v jeho prospech. Dlhá životnosť prináša nielen výhodnú investíciu, no prispieva i k trvalej udržateľnosti. Nerez je rozhodne ekologický materiál. Náklady na údržbu nerezového zábradlia sú extrémne nízke. Nehrdzavie a netreba ho ani inak ošetrovať voči korózii či poveternostným vplyvom. Stačí ho pretrieť od prípadnej nečistoty a raz za rok vyleštiť špeciálnym prípravkom. V konečnom dôsledkusna do nerezového zábradlia rozhodne oplatí investovať!


Späť