Ako si vybrať a objednať moderné sklenené zábradlie?

Sklenené zábradlie je ultra moderným interiérovým i exteriérovým prvkom, po ktorom túži mnoho ľudí. Je čoraz viac obľúbené pre svoje jedinečné vlastnosti. Skvelo totiž vyzerá, je bezpečné a šetrí mnoho miesta. Aké druhy sklenených zábradlí existujú, ako sa v sortimente zorientovať a ako následne realizáciu objednať? Tomu sa budeme venovať v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Druhy sklenených zábradlí

Pokiaľ sa bavíme o druhu skleneného zábradlia treba si vybrať z dvoch základných parametrov. Aké presne sklo chcete na svojom zábradlí mať, a ako bude ukotvené v interiéri alebo exteriéri. Sklo môže byť číre, teda úplne priehľadné, matné, pieskované, farebné alebo dokonca aj potlačené. Je teda na vás, čo si vyberiete, alebo si môžete nechať poradiť od odborníkov. Následne je potrebné vybrať ukotvenie. Existuje samonosné sklenené zábradlie, ktoré je ukotvené do profilov, ďalej sa dá kotviť bodovými úchytmi (napríklad na schodoch), prostredníctvom stĺpikov, alebo môže ísť o celú sklenenú stenu, ktorá plní zároveň aj funkciu zábradlia.

Ako si sklenené zábradlie objednať?

Na začiatku prebehne vzájomný rozhovor, ktorý upresní vaše predstavy realizačnej firme. Inšpirovať sa môžete vizualizáciami, no možno už máte vlastný projekt od architekta. Daná predstava sa následne skalkuluje do ceny. Po odsúhlasení ceny a detailov klientom, pristupujeme k obhliadke skutočného miesta, kde bude zábradlie realizované, všetko sa premeria a skontroluje. Pokiaľ sa niektoré detaily nezhodnú, dôjde k úprave v kalkuláciách. Keďže sa podobné projekty realizujú na mieru, je potrebné vopred uhradiť zálohu na vynaložený materiál i prácu, ktorá sa vyrobí iba pre vás a ďalej nie je už predajný. Nakoniec sa jednotlivé časti zábradlia vyrobia, dohodne sa termín montáže a všetko sa na mieste profesionálne zrealizuje podľa dohodnutej dokumentácie. Neváhajte sa preto na nás kedykoľvek obrátiť cez www.lmmont.sk.


Späť