Atypické sklenené prvky sa používajú čoraz častejšie.

Dnes už existujú materiály používané v stavebníctve, ktoré sú síce dostatočne známe, no niektoré spôsoby ich využitia nie sú práve rozšírené, no o to viac sú veľmi zaujímavé. Takýmto materiálom je napríklad aj sklo, ktoré tvorí súčasť všetkých našich okien alebo ho poznáme z kúpeľne ako súčasť sprchovacích kútov. No nie sú to jediné možnosti, kde sklo môže plniť veľmi dôležitú funkciu ako z hľadiska praktického, tak aj z hľadiska estetického.

Sklenené dvere dnes poznáme hlavne ako súčasť komerčných priestorov alebo moderných kliník či letísk. Sú štýlové, prepúšťajú dokonale svetlo a jednoducho sa udržiavajú. Sklenené dvere sa používajú už aj v moderných rodinných domoch, kde chcú ich majitelia ešte viac zdôrazniť vzdušnosť a ľahkosť celej stavby.

Ďalším miestom zaujímavého použitia skla sú kuchynské linky, kde sú v súčasnosti veľmi žiadané kuchynské zásteny alebo kuchynské pracovné dosky. V takejto kuchyni sa môžete cítiť ako vo futuristickom sci-fi filme, pretože takáto kombinácia je naozaj veľmi originálna, no stále veľmi praktická.

Priestor v poschodových budovách dnes môžeme opticky zväčšiť aj pochôdznym sklom, ktoré sa využíva hlavne v moderných hoteloch, obchodných centrách, no v poslednom čase aj v supermoderných rodinných domoch. V takýchto prípadoch sa používa obzvlášť bezpečné trojvrstvové lepené sklo, ktorého súčasťou sú aj špeciálne fólie, ktoré držia dané sklenené tabule pokope aj v prípade rozbitia, č je však veľmi ojedinelé.

Veľmi zaujímavou stavebnou konštrukciou sú dnes v moderných výškových budovách zasklenené výťahové šachty, ktoré tak pôsobia veľmi futuristicky a zaujímavo ako v interiéri, tak aj v exteriéri budov. Ak ste už takéto výťahové šachty videli na vlastné oči, alebo ste sa v takomto výťahu aj previezli, určite je to pre vás neopakovateľný zážitok.


Späť