Garážové brány

Garážové brány dodávame v širokom sortimente od cenovo zvýhodnených neizolovaných brán až po plne izolované garážové brány v rôznych dizajnoch a odtieňoch.

Garážové brány

Súčasťou pozemku býva aj garáž – a dá sa povedať, že dôležitou. Predsa v nej máme pravidelne zaparkované svoje drahé auto a okrem toho väčšinou aj náradie a ďalšie veci. Preto je logické, že tento priestor chceme mať spoľahlivo zabezpečený , a to v tomto prípade konkrétne kvalitnou, čiže pevnou a odolnou bránou.

Garážové brány by preto mali spĺňať vyššie kritériá. Nemali by sme brať na ľahkú váhu to, akú bránu sem umiestnime.  Dôležitú úlohu pri výbere zohráva tiež materiál, ktorý by mal byť odolný a trvácny, pretože treba brať takisto do úvahy, že  garážovú bránu budeme pravidelne používať – nesmie preto ľahko podľahnúť opotrebeniu.  V tomto prípade je preto najlepšie zvoliť hliníkové prevedenie, pretože práve hliník svojimi prirodzenými vlastnosťami najlepšie plní kritériá, akými sú pevnosť, odolnosť, dobré izolačné vlastnostidlhá životnosť. To všetko navyše pri veľmi jednoduchej a nenáročnej údržbe.

Pozrime sa ale teraz bližšie na to, aké typy garážových brán poznáme:

Garážové brány dvojkrídlové sú vlastne takou obľúbenou klasikou. Je pravda, že tento typ sa využíva už veľa rokov, nie je žiadnou novinkou. Treba ale podotknúť , že súčasná výroba tohto typu brán je zodpovedná za to, že pôsobia moderným dojmom, majú inovatívny dizajn a pri ich výrobe sa už dnes takisto používajú kvalitnejšie materiály.

Rolovacie garážové brány poskytujú maximum priestoru a sú vhodné pre menšie priestory. Ich sympatickou  výhodou je, že sa pomerne ľahko montujú a sú nenáročné na údržbu. Svoj názov získali preto, že sa rolujú zvislo a pripomínajú roletu. Takáto „roleta“ pri ovládaní využíva buď pružiny alebo elektrický pohon.

Sekčné garážové brány sú vďaka svojej prístupnej cene takou „ľudovou“ voľbou, teda ide o celkom bežný typ brán. Ich princíp spočíva v tom, že sú zložené z určitých sekcií- panelov, pružín a vodiacich pásov.  Existuje pritom aj typ posuvných sekčných garážových brán, ktoré sú špecifické svojou veľmi praktickou manipuláciou.

Výklopné garážové brány majú jednoduché konštrukčné zhotovenie a majú spravidla nižšiu cenu.  Ide o profil, ktorý sa „vyklepáva“ smerom nahor. Treba pri ich manipulácii rátať s potrebou väčšieho priestoru.

Kompletnú ponuku garážových brán nájdete na našej stránke www.garazovabrana.eu

Ak máte akékoľvek otázky , neváhajte nás kontaktovať. +421 915 707 477
« Späť na Brány