VSTUPNÉ BRÁNY

Vstupné brány

Technológia sa posúva vpred, vidíme to takmer v každom odvetví a výnimku samozrejme netvoria ani vstupné brány, ich výroba a súčasná ponuka.  Aké kritériá by teda mala spĺňať taká moderná brána?

Povedané v stručnosti- mala by poskytovať maximálnu bezpečnosť, jednoduché a praktické ovládanie, jej otváranie by malo šetriť priestorom a v neposlednom rade je faktorom takisto jej moderný a štýlový vzhľad, vďaka ktorému takéto vstupne brány do dvora vizuálne skrášlia a obohatia váš pozemok a v pozitívnom smere vás a vaše bývanie odlíšia od susedov.

Potom sa oplatí pozastaviť sa aj nad spôsobom otvárania, pretože aj v tomto smere sa stretnete s novinkami. Veď už sú za nami časy, kedy ste sa v drvivej väčšine na trhu stretli len s bránami s manuálnym ovládaním. Dnes je v móde automatizácia.

  • To znamená automatické otváranie, ale takisto automatické bezpečnostné prvky, z čoho niektoré sú „smart“ a dajú sa preto ovládať diaľkovo vďaka smart zariadeniam (najčastejšie cez smartphone).

V prípade vstupných brán sa najčastejšie stretávame s dvoma typmi, ktoré môžeme rozdeliť na krídlovéposuvné brány.

Pričom tie krídlové sa radia k pomerne dlhodobo zaužívanej klasike. Donedávna ich vlastnila pravdepodobne väčšina užívateľov, pričom  jedným z dôvodov bol a stále je fakt,  že sa na trhu radia k tým cenovo najdostupnejším voľbám.  K ich plusom ale treba priradiť tiež to, že pre ich umiestnenie nie sú nutné žiadne výraznejšie stavebné úpravy.  Delia sa na jednokrídlové a dvojkrídlové, pričom dvojkrídlové sa vyrábajú pre umiestnenie do širších otvorov.

Stále populárnejšie ale zostávajú posuvné brány. Špecifické je pre ne otváranie zarovno s plotom, vďaka čomu na vašom pozemku nebudú zaberať miesto navyše, efektívne sa tým šetrí priestor na pozemku.  Poskytujú praktické využitie a sú vhodné na širšie prejazdy a bez väčších problémov ich umiestnite aj tam, kde je svahovitý terén.  Ak vám záleží na tom, aby ste s bránou zabrali čo najmenej priestoru, najviac praktickou voľbou pre vás bude posuvná brána na koľajniciach.

Kompletnú ponuku  brán nájdete na našej stránke www.garazovabrana.eu

Ak máte akékoľvek otázky , neváhajte nás kontaktovať. +421 915 707 477
« Späť na Brány