Čo potrebujete vedieť predtým, než si kúpite sklenené dvere?

Interiérový dizajn i trendy sa vyvíjajú z roka na rok, no určité prvky zostávajú a nielen že sa považujú stále za moderné, no stali sa doslova nadčasovými. Jedným z podobných trendov je aj sklo a sklenené prvky, ktoré sa s obľubou dizajnujú do rôznych priestorov. Zamerajme sa však teraz konkrétne na sklenené dvere. Skôr než pristúpite k objednávke alebo priamo ku kúpe týchto dizajnových skvostov, treba si zvážiť a premyslieť pár vecí. Poďme sa teda pozrieť na to, čo treba vedieť a na čo sa zamerať pri výbere.

Umiestnenie a typ skla

V prvom rade si určite, kam sklenené dvere umiestnite. Či pôjde o výmenu už existujúcich dverí alebo úplne nový projekt. Keď máte určené miesto, zamerajte sa v druhom kroku na výber samotného dizajnu skla. Okrem číreho alebo ultra číreho skla totiž môžete mať na dverách pieskovanie, fólie, matné sklo, alebo ho nechať originálne potlačiť. Nie je vôbec nič zlé inšpirovať sa už existujúcimi prevedeniami sklenených dverí, či už z našej ponuky na www.lmmont.sk, alebo inde na internete. Dizajn tu má totiž nekonečne veľa originálnych možností. Môžete si dokonca nechať navrhnúť niečo úplne nové podľa svojich vlastných predstáv.

Typ osadenia sklenených dverí a montáž

Sklenené dvere sa dajú komfortne osadiť na pánty, a to buď do skla, zárubne či do steny. Budú sa vám potom klasicky otvárať a zatvárať. Na výber máte rôzne dizajny a typy  madla a kovania. Špecialitou sú tzv. obložkové zárubne pre sklenené dvere, ktoré môžu byť tiež dizajnovo veľmi zaujímavé. Okrem toho sa často sklenené dvere vyrábajú ako posuvné. Posuvné sklenené dvere ušetria množstvo miesta a vytvárajú jedinečnosť a dizajnovú originalitu v miestnosti. Montáž je rovnako dôležitým aspektom a bude mať vplyv na kvalitné fungovanie dverí a ich životnosť, preto si vyberte spoľahlivého dodávateľa s profesionálnymi službami a skúsenosťami. Viac informácií nájdete u nás v LMmont.


Späť