Čo sú protipožiarne dvere a ako ich objednať?

Požiar je naozaj veľkou hrozbou a keď už vypukne nielen, že narobí obrovské škody, no zvykne sa aj veľmi rýchlo rozšíriť, čo je nesmierne nebezpečné pre majetok, no predovšetkým aj pre osoby, ktoré sa v budove nachádzajú. Práve protipožiarne dvere, protipožiarne steny a ďalšie protipožiarne systémy sú vyrábané tak, aby zabránili prípadnému rozšíreniu požiaru. Ich konštrukcia a materiály odolávajú vysokým teplotám a sú aj dymuvzdorné, čo zabráni šíreniu toxických splodín. Ochránia tak, aspoň po nejaký čas, priestor pred rozšírením ohňa. Môžu zachrániť budovu i ľudské životy, preto im treba venovať patričnú pozornosť a nainštalovať ich tam, kde sú potrebné alebo doslova až vyžadované predpismi.

Výber protipožiarnych dverí

Pri výbere protipožiarnej ochrany budovy v podobe dverí, stien a konštrukcií je potrebné sa riadiť v prvom rade platnými predpismi a normami. Pokiaľ si sami neviete rady, pokojne sa obráťte na odborníkov. Sú totiž rôzne druhy protipožiarnych dverí a systémov a označujú sa triedou od A po F, pričom F predstavuje najvyššiu možnú odolnosť voči ohňu. U nás v LMmont ponúkame okenné a dverové systémy, vrátane špeciálnych deliacich stien, ktoré sú odolné voči ohňu a dymu. Ich trieda odolnosti je označená EI15 – EI90 a EI120.

Objednanie protipožiarnych dverí a priečok

Tak, ako všetky naše dodávané diela a zákazky, aj protipožiarne dvere a konštrukcie ALUPROF vytvárame na mieru podľa potreby klienta a priestorov v objekte. Naše protipožiarne konštrukcie sa skladajú zo špeciálnych hliníkových profilov vyplnených protipožiarnymi prvkami s podporou oceľových súčastí, ktoré sa dajú špeciálne preskliť a disponujú patričnými dverami. Novinkou je systém MB-60E EI, ktorý je ekonomickejší a zaberie menej miesta.


Späť