Do moderných interiérov patrí nerezová oceľ

Praktické vlastnosti, ktoré vám ponúka pri konštrukcii zábradlia v interiéri alebo aj exteriéri nerezová oceľ, ani zďaleka nedosahuje žiaden iný materiál.

  • Nerezové zábradlie 002

V dnešných stavebných objektoch je často používaným stavebným prvkom zábradlie, ktoré plní na rozdiel od minulosti nielen úlohu bezpečnostnú, ale veľmi dôležitá je aj jeho estetická stránka. Najčastejšie sú tieto zábradlia umiestňované na schodoch, terasách alebo balkónoch. No vo všetkých týchto prípadoch sa od materiálu, z ktorého je zábradlie zhotovené vyžaduje pevnosť, povrchová stálosť, jednoduchá údržba a už spomínaná elegancia a modernosť.

Všetky tieto predpoklady dnes spĺňa zo všetkých dostupných materiálov najlepšie nerezová oceľ a jej kombinácia so sklom. A tento rokmi overený tandem je dnes vhodný naozaj takmer do všetkých moderných objektov, kde ho aj veľmi často môžeme vidieť.

O pevnosti nerezovej ocele nemusíme vôbec pochybovať, pevnejší a stabilnejší materiál by sme hľadali len veľmi ťažko. Nie je problém s upevňovaním nerezovej ocele do nosných konštrukcií stavby alebo pri spájaní viacerých kusov zábradlia do jedného celku. Bezpečnosť zábradlia z nerezovej ocele je garantovaná počas dlhých rokov aj v priestoroch, kde je veľký pohyb ľudí a takéto zábradlie je pravidelne namáhané. Platí to aj pre sklenené prvky z bezpečnostného skla, ktoré tvoria s nerezovou oceľou jeden estetický celok.

Veľmi oceňovanou výhodou zábradlia z nerezovej ocele a skla je jednoduchá údržba, a to aj v namáhanom exteriéri. Ak ste majiteľmi dreveného zábradlia, napríklad na balkóne, tak viete, že bez každoročného natierania drevených častí je takéto zábradlie po pár rokoch nefunkčné. No nerezová oceľ a rovnako aj sklo vyzerajú aj po desiatkach rokov stále rovnako. Na ich údržbu vám postačí bežný čistiaci prostriedok a handrička, ktoré vám pomôžu preleštiť povrch zábradlia.

A takéto zábradlie sa nestratí ani v dnešných moderných interiéroch alebo na terasách rodinných domov. Nerezová oceľ doplnená sklenenými tabuľami pôsobí stále veľmi štýlovo a nadčasovo.


Späť