Doprajte si v kuchyni materiály zo skla.

Výhody sklenených materiálov sú nám známe už dlhé roky, preto dopyt po tomto materiály je stále veľký. Sklo je odolné voči vode a oderom, veľmi ľahko sa udržiava a je priesvitné, takže umožňuje  v interiéri šírenie svetla, čo je dnes trendom modernej architektúry. Hlavnou nevýhodou skla je jeho krehkosť, čo však už dnes používaním tvrdeného bezpečnostného skla vo väčšine prípadov neplatí.

Vďaka týmto vlastnostiam je sklo jednoznačnou voľbou pri výbere sprchových kútov a zásten v kúpeľni, kde sa jeho výhodné vlastnosti ukážu určite najviac. Voda a sklo idú jednoznačne dokopy, čo sa využíva aj pri iných stavebných prvkoch. Sú to napríklad zábradlia v exteriéri, kde často konštrukciu z nerezovej ocele dopĺňajú sklenené tabule, ktoré sú ako stvorené na umiestenie v namáhanom exteriéri. Existujú však aj priestory v našich príbytkoch, kde si sklo začína v posledných rokoch vydobýjať svoje významnejšie postavenie.

Takýmto miestom je kuchyňa, pretože tá je z dôvodu prípravy jedla veľmi exponovaným miestom, ktoré si vyžaduje veľmi častú údržbu. Vďaka novým technológiám sa v kuchyniach začínajú udomácňovať sklenené kuchynské zásteny v mnohých lákavých farebných prevedeniach. Len ťažko by ste hľadali praktickejší a štýlovejší materiál na vytvorenie kuchynskej zásteny ako je sklo. Najčastejšie boli tieto zásteny tvorené z keramickej dlažby, ktorá však obsahuje množstvo škár. A práve škáry v keramickej dlažbe sú miestom, ktoré sa čistí veľmi ťažko a kde sa pri varení pravidelne usádzajú rôzne nečistoty. No pri sklenených zástenách je tento problém dokonale vyriešený.

Zásteny zo skla navyše dokonale rozptyľuj svetlo, takže ak by ste porovnali rovnaké kuchyne zo zástenami zo skla alebo napríklad z drevotrieskovej dosky, tak tá sklenená bude prekypovať množstvom krásneho svetla.   No najväčším hitom posledných rokov sú nielen sklenené zásteny, ale aj sklenené pracovné dosky, ktoré sú dnes vrcholom elegancie a luxusu.

 


Späť