Garážové brány ekonomické, ale aj pre náročných klientov

Pri výbere garážovej brány je vhodné pozvať na miesto jej umiestnenia vyškolených predajcov, ktorí dokážu posúdiť všetky možnosti výberu a vaše preferencie.

Bývanie v rodinnom dome má oproti bývaniu v panelákovom byte množstvo výhod, no pre obyvateľov veľkých miest je obrovským prínosom hlavne možnosť pohodlného parkovania. Nie je nič výnimočné, že niektorí obyvatelia Bratislavy parkujú od svojho bydliska na sídlisku aj pár kilometrov ďaleko, a to ešte hovoria o šťastí. No ak bývate v rodinnom dome, môžete parkovať v garáži, ktorá stojí samostatne alebo je súčasťou hlavnej stavby.

Ak vám veľkosť vášho pozemku dovoľuje výstavbu garáže, určite to urobte. Ak ráno v zimných mesiacoch môžete nastúpiť do vyhriateho auta, tak v porovnaní s premrznutým zasneženým vozidlom na sídlisku je to pocit na nezaplatenie. Garáž s otváracou bránou na diaľkové ovládanie už je súčasťou všetkých takýchto garáži a práve vhodne zvolená garážová brána výrazne zvyšuje celkový komfort vašej garáže.

Otváracie krídla dverí na garáži, kedy sme vždy museli bránu ručne otvárať a zatvárať, sú už dnes našťastie minulosťou. Dnes už všetci inštalujú na svoje garáže zasúvacie brány, ktoré sú v ponuke v rôznych dizajnoch a aj farebných odtieňoch.

Dôležité je prihliadať na skutočnosť, či má byť vaša brána zateplená alebo nie, čo je veľmi dôležité z hľadiska vašej tepelnej izolácie vo vnútri garáže a samozrejme aj z hľadiska ceny. Ak nepotrebujete zateplenú bránu, môžete si zvoliť lacnejšiu nezateplenú verziu, kedy priestor za bránou nie je potrebné tepelne izolovať.

Povrchy garážových brán sú dnes k dispozícii s povrchom imitácie dreva alebo finančne menej náročné brány s farebným povrchom. Solventnejší klienti môžu siahnuť po luxusnej kompozitnej verzii, kedy sú využívané výhody oceľových a drevených brán. Pri tejto verzii vyniká prírodný dojem dreva, ktorého vonkajšia vrstva je odolná voči poškodeniu. Aj tento typ brány je izolovaný polystyrénom, takže teplotná izolácia je v tomto prípade zabezpečená.


Späť