Hliníkové pergoly nevyžadujú údržbu.

Majitelia rodinných domov často riešia miesto na oddych a relax pri svojom príbytku, ktoré by malo pôsobiť útulne, vzdušne, no aj maximálne funkčne.  Niektoré typy terás sú príliš tmavé, iné sú v horúcich letných mesiacoch neobývateľné, kvôli vysokej naakumulovanej teplote. Drevené terasy pôsobia veľmi príjemne, no sú náročné na údržbu, keďže drevené prvky vystavené nepriaznivému počasiu potrebujú pravidelné nátery.

Veľmi obľúbeným miestom na relax pri rodinnom dome sú v súčasnosti hliníkové pergoly, ktoré ich majiteľom prinášajú množstvo praktických výhod.  Tieto stavby ponúkajú útulný priestor chránený pred slnečnými lúčmi, ktorý slúži na oddych a posedenie s priateľmi. Spoločnosť LM MONT ponúka viacero možností týchto pergol, takže si určite vyberie každý podľa svojich predstáv a priestorových a finančných možností.

Možností je naozaj veľa, takže pred výberom pergoly je určite potrebná konzultácia s vyškolenými pracovníkmi firmy, ktorí vám poradia to najlepšie na základe vašich individuálnych požiadaviek. Nie je problém vyhotoviť pergolu s presklenými bočnými stenami alebo zaťahovacou strechou na diaľkové ovládanie. Rovnako je možné prispôsobiť vašu pergolu nielen vašim presným potrebným rozmerom, ale môžete si ju umiestniť aj do netypických priestorov, akými môže byť vaša terasa alebo zväčšený balkón.  Veľmi často sa takéto pergoly menších rozmerov umiestňujú ku vchodovým dverám, čo má nielen estetický, ale aj veľmi praktický význam. Praktická elegantná strieška pri vstupných dverách by nemala chýbať pri žiadnom dome, a takáto hliníková stavba je naozaj najlepším možným riešením.

Najväčšou výhodou hliníkových pergol je ich dlhá životnosť, pričom sú prakticky bezúdržbové. Moderný vzhľad ich predurčuje takmer ku každej stavbe a takéto zatienené prístrešky oživia a zútulnia každý priestor.

 


Späť