Kam umiestniť plastové dvere a kam sa naopak nehodia?

Plastové dvere majú mnoho pozitív a výhod, pre ktoré sú obľúbeným artiklom zákazníkov. V prvom rade by sa o nich dalo povedať, že sú veľmi ľahké a príjemné na manipuláciu. Navyše, čo je zrejme tiež dosť atraktívnym prvkom, je ich cenová dostupnosť na trhu. Dokážete sa o ne veľmi jednoducho a ľahko postarať, sú pohodlne umývateľné a dostupné v rôznych dizajnových prevedeniach. Často sa objednávajú k plastovým oknám a v podobnom alebo rovnakom vzhľade. Dajú sa pevne uchytiť na masívne pánty a môžete na ne inštalovať rôzne druhy a dizajny kovania podľa svojich preferencií. Sú teda rozhodne zaujímavou a prioritnou voľbou mnohých klientov. Plastové dvere by však mali byť kvalitné, aby boli odolné a vyzbrojené dlhou životnosťou.

Kam umiestniť plastové dvere?

Plastové dvere sa hodia na mnohé miesta, a to predovšetkým do interiéru budov. Často ich nájdete na jednotlivých miestnostiach v interiéri, alebo ako súčasť balkónov či terasy spolu s plastovými oknami. Niekedy sa vyskytnú aj v exteriéri na záhradných domčekoch alebo vedľajšom vchode do domu. Dokážu odolať poveternostným vplyvom a izolovať teplo, chlad i zvuk, podobne ako je to pri plastových oknách.

Kam sa nehodia?

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že sa plastové dvere nehodia na hlavné vchodové dvere, nakoľko sú príliš ľahké a často sa považujú, na dnešné pomery, za nedostatočne bezpečné. Nehodia sa ani na veľké komerčné vchody do budov, na historické budovy alebo miesta s vysokým bezpečnostným rizikom. Dá sa totiž predpokladať, že nie sú úplne dokonalým bezpečnostným prvkom v porovnaní s inými materiálmi alebo bezpečnostnými dverami. Na mnohých miestach je však použitie plastových dverí doslova až otázkou, tak vám veľmi radi poradíme, alebo poskytneme odbornú konzultáciu o vhodnom výbere či montáži a materiáloch.


Späť