Kam všade sa dajú umiestniť sklenené dvere?

Dnes už trh ponúka v sortimente dverí omnoho väčšie možnosti ako kedysi a jednou z nich sú aj moderné sklenené dvere, ktoré oplývajú mimoriadne atraktívnymi vlastnosťami a doprajú priestoru úplne iný nádych a skvelú otvorenú atmosféru. Nemusia byť inštalované len ku skleneným stenám a len do komerčných priestorov či ultra moderných luxusných stavieb. Hodia sa takmer všade a doprajete tým sebe i svojmu priestoru nový nádych a optické zväčšenie.

Miesto bežných dverí

Sklenené dvere sa dajú osadiť na pánty i do zárubní, takže sa nemusíte báť uvažovať o nich naozaj v akomkoľvek interiéri. Dokonca, často sa používajú aj v exteriéroch, nakoľko sú vyrábané z pevného tvrdeného skla, čo im dodáva odolnosť a pevnosť napríklad voči nárazom alebo poškriabaniu. Dajú sa teda bežne využívať na predeľovanie miestností. Obľúbené sú napríklad pri predelení zádveria a chodby, kde tak umožnia omnoho väčšie presvetlenie. Rovnako sa stále častejšie objavujú na kúpeľniach. Nádherne vám prepoja akýkoľvek priestor v dome, byte alebo kancelárii či prevádzkach. Navyše, dvere nemusia byť vždy iba číre a úplne priehľadné. Pre väčšie súkromie si môžete vybrať matné alebo pieskované sklo či potlač.

Ďalšie možnosti osadenia sklenených dverí

Okrem sklenených otváracích dverí, osadených na pántoch či už v skle, alebo v stene (zárubni) existujú aj ďalšie spôsoby, ako sklenené dvere namontovať. Vždy je lepšie predtým, než si sklenené dvere kúpite alebo objednáte, prekonzultovať celú realizáciu s odborníkmi. Sklenené dvere si môžete objednať aj v LMmont, a to úplne na mieru, presne do vášho priestoru, alebo môžete siahnuť po štandardných rozmeroch. Ďalším spôsobom prevedenia sú sklenené posuvné dvere, ktoré pôsobia naozaj wow efektom, sú praktické, pretože šetria miesto. Možnosťou sú atraktívne vyzerajúce špeciálne sklenené dvere s obložkovou zárubňou.


Späť