Láka vás walk in sprcha? Ako si vybrať veľkosť?

Ak ste ešte nevideli nádherné realizácie otvorených sklenených sprchových kútov, určite si pozrite aspoň niektoré na webe www.lmmont.sk. Walk in sprcha predstavuje sprchový kút, ktorý je bez dverí, otvorený, a tak sa doň veľmi pohodlne vchádza, často je i bezbariérový. Pôsobí priestrannejšie a oživí celú kúpeľňu elegantným luxusným dojmom. Walk in sprcha vyzerá naozaj skvelo, keď je celá zapustená do podlahy kúpeľne. Podlaha je vyspádovaná a upravená tak, aby mohla voda dobre odtekať. Druhou možnosťou je využiť pre sprchovú zástenu vaničku, ako pri bežnej sprche, ktorá môže mať rôzne rozmery. Najmenší rozmer vaničky sa odporúča okolo 80 x 80 cm.

Ako je to s rozmermi walk in sprchy?

Realizácia sklenenej sprchovej zásteny, alebo inak povedané walk in sprchy, môže mať rôzne prevedenia a teda aj rôzne rozmery. Zväčša sa sklenené platne spájajú bez rámov a celá zástena tak pôsobí mimoriadne čisto a trendy. Výška walk in sprchy môže ísť od podlahy až po strop alebo len do určitej hranice, pokiaľ sú stropy príliš vysoko. Nie je pravdou, že sú podobné sprchové kúty vhodné iba pre obrovské a priestranné kúpeľne. Dajú sa naprojektovať a zrealizovať aj v menších kúpeľniach v panelákoch, rodinných domoch či iných priestoroch. Napríklad na mieste, kde predtým bola vaňa. Pokiaľ si rozmermi napriek tomu nie ste istý, poraďte sa s odborníkmi.

Sklenený sprchový kút na mieru

Sklenený sprchový kút je rozhodne nielen trendy, no prináša kúpeľni omnoho atraktívnejší dizajn a príjemnú jednoduchú údržbu. Sklo je hygienické a sterilné, preto je nanajvýš vhodné pre ľudí citlivých na plesne a baktérie. Pokiaľ nechcete mať sprchovú zástenu priesvitnú, vyberte si iný druh skla, ako je matované sklo, pieskované alebo grafosklo. Sklenený sprchový kút sa vám totiž v LMmont vyrába úplne na mieru, navyše so špeciálnym nástrekom proti vodnému kameňu.


Späť