Moderná výstavba – poradíme, čo by určite nemalo chýbať!

Ak sa chystáte postaviť si, prerobiť alebo zrekonštruovať vlastné bývanie snov, možno vás budú zaujímať moderné trendy a to, čo by rozhodne pri modernej výstavbe chýbať nemalo. Pozrime sa teda na pár tipov, ktoré vám umožnia inšpirovať sa a možno niečo z toho implementujete aj do vášho nového rodinného domu alebo bytu. Ako prvé spomeňme čoraz viac obľúbenejšie a vyhľadávanejšie moderné inteligentné smart riešenia v interiéroch. Či už ide o osvetlenie, termoreguláciu, otváranie a zatváranie roliet a podobne. Moderné technológie sa dostávajú už bežne do interiérov a jednotlivých komponentov. Rovnako je to so zelenými technológiami a riešeniami či úsporou energie a energetickou účinnosťou stavieb. Podľa toho si vyberiete napríklad okná a dvere.

Otvorený koncept je obľúbeným riešením

Čo sa týka dizajnu a dizajnových riešení, stále je v obľube tzv. otvorený koncept. Otvorený koncept často prepája jednotlivé miestnosti domu do jedného väčšieho celku, napríklad obývačku s kuchyňou a jedálňou. Podstatnú úlohu tu hrajú sklenené realizácie a veľké presklené riešenia okien a dverí. Otvorený koncept sa dostal do mnohých miestností a využíva sklo na prepojenie s okolím alebo miestnosťami navzájom. Dôležitú úlohu teda dnes zohráva využitie svetla, ale aj prírodných materiálov, ako je sklo, kameň a drevo.

Detailom a kvalite sa venuje pozornosť

Pokiaľ teda idete realizovať modernú výstavbu predošlé prvky môžete zvážiť: využitie smart technológií, zelených riešení, energetickej úspory, no a v dizajne – sklenené riešenie, veľké okná, dvere a presklené časti a prírodné materiály. To všetko vytvára krásne stavby s dôrazom na detail a kvalitu. Dnes už si klient vyberie skôr kvalitné riešenie, ktoré vydrží omnoho dlhšie, pred lacným nízkorozpočtovým prevedením. Potrebujete poradiť alebo sa inšpirovať našimi realizáciami? Rozhodne nás kontaktujte pre viac informácií.


Späť