Nadčasové sklenené prvky vo vašom interiéri

Sklo je jednoducho nezameniteľný luxusne pôsobiaci materiál, ktorý každému modernému rodinnému domu alebo kancelárii dodá veľkú dávku elegancie.

Voľba vhodných materiálov do interiérov dokáže dať každému priestoru jeho vlastný ráz, ktorý odzrkadľuje aj povahu majiteľa a každodenne vplýva na obyvateľov domu. Dnešným hlavným trendom je maximálne presvetlenie celého interiéru, takže často používaným materiálom v nových moderných rodinných domoch je sklo.

A možností, kde je tento nadčasový materiál možné použiť, je dnes skutočne viac než dosť. Už to vôbec nemusia byť iba veľkorozmerné sklenené okná a tabule s hliníkovou konštrukciou, ktoré umožňujú každodenne prístupu veľkej dávky denného svetla. Do interiérov dnes mnohí radi zakomponujú sklenené dvere, sklenené zásteny v kúpeľni, sklenené zábradlia alebo aj sklenené pochôdzne sklo.

Súhrn týchto prvkov v jednom rodinnom dome alebo kancelárii, dokáže skutočné zázraky, ktoré pocítite na vlastnej koži. Dostatok svetla počas dňa má pozitívny vplyv na psychickú pohodu človeka, pretože sa v takýchto priestoroch cítime jednoducho veľmi dobre. Dôležité je však myslieť na tieto sklenené prvky, ktoré majú byť súčasťou interiéru, už v prvých fázach projektovania samotnej stavby.

Nájdu sa aj ľudia, ktorým sa síce sklenené prvky v interiéri páčia, no majú obavy z náročnej údržby. Predsa len, na skle sú viditeľní aj nečistoty, ktoré by sme na iných povrchoch určite prehliadli. No dnešné sklenené plochy sú už opatrené veľmi modernou povrchovou úpravou, ktorá umožňuje veľmi jednoduchú údržbu, ktorá je v porovnaní s ostatnými materiálmi neporovnateľne jednoduchá.

Zároveň sú všetky prvky zo skla, či už ide o interiérové sklenené dvere alebo sklenené zásteny v kúpeľni vyrobené z bezpečnostného tvrdeného skla, ktoré je maximálne bezpečné. A aj pri náhodnom rozbití, ktoré je veľmi nepravdepodobné, nemôže dôjsť poraneniu dospelých alebo detí. Pri realizácii stavby s plánovanými sklenenými stenami alebo dverami vždy konzultujte veľkosť stavebných otvorov s odborníkmi, aby pri umiestňovaní sklenených prvkov nedochádzalo k problémom.


Späť