Okná, brány a hliníkové systémy

Okná, brány a hliníkové systémy

K najobľúbenejším materiálom v stavebníctve, a to či už z hľadiska výrobcov alebo zákazníkov, sa radí hliník vďaka svojim univerzálnym vlastnostiam. Tento materiál spoľahlivo odoláva aj zhoršeným podmienkam – môže sa preto umiestniť takisto do exteriéru, je odolný voči mechanickému poškodeniu a korózii. Tieto vlastnosti sa ďalej podpisujú pod jeho bezkonkurenčne dlhú životnosť a pritom skutočne jednoduchú a nenáročnú údržbu.

  • Toto sú v skratke dôvody, prečo je hliník v stavebníctve obľúbený.

Zvykne sa využívať napríklad na výrobu okien, ale nie len tak hocijakých. Je to jednoznačná voľba v prípade, ak túžite po oknách s veľkými sklenenými výplňami alebo po oknách s nejakým originálnym tvarom.  Hliníkové rámy totiž majú vysokú nosnosť a preto sa zvyknú využívať v prípade umiestnenia rozmerovo väčších, hrubších a ťažších sklenených výplní.  Takéto hliníkové okná zostávajú u ľudí populárne a v poslednej dobe ich nevidíme len na firemných či komerčných budovách, ale zdobia takisto moderné rodinné domy.

  • Je to zaujímavá dizajnová voľba, na moderných budovách ukážu tieto okná skvele. Okrem estetického vzhľadu poskytujú tiež perfektný výhľad na okolie a do interiérov vpúšťajú bohatý prísun denného svetla.

Ale zabúdať by sme nemali ani na dvere. Hliníkové dvere sa podobne ako okná dajú zhotoviť na mieru, presne pre váš stavebný otvor.  Sú ideálnym riešením v prípade, ak chcete primárne investovať do bezpečných a odolných dverí,  ktoré budú navyše spoľahlivo odolávať aj extrémnemu počasiu a pritom budú nenáročné na údržbu. Podobne ako u okien, tak aj takéto dvere budú mať bezkonkurenčne dlhú životnosť.

  • Vášmu domu / budove následne poskytnú výbornú tepelnú a zvukovú izoláciu. Pri ich výbere a kúpe sa dá vyberať z rôznych farebných prevedení, čim sa dokážu vizuálne prispôsobiť farbám vášho domu.

Vlastnosti ako dlhá trvácnosť, odolnosť, pevnosť a bezpečnosť sú rovnako špecifické aj pre hliníkové brány a ploty.  Toto riešenie vám dopraje maximálnu ochranu, pričom brána alebo plot nepodlieha korózii a ide o štýlovú a estetickú voľbu pre váš pozemok.

Pokiaľ vás zaujali vlastnosti hliníkových systémov, odporúčame vám pozrieť tiež hliníkové systémy Aluprof a hliníkové systémy Schüco.

 


NAŠE REALIZÁCIENAŠI PARTNERI