Pochôdzne sklo ako súčasť moderných trendov

Pochôdzne sklo má v modernej architektúre posledného obdobia rozhodne svoje čestné miesto. Napriek tomu, že sa u nás používa najmä v priestoroch bez prirodzeného svetla, ako sú obchodné domy, jeho využitie môže byť ďaleko rozsiahlejšie. Svojimi vlastnosťami prináša štýl a dizajn na jednej strane, svetlo a prácu s optikou a priehľadnosťou na druhej strane.

Využitie pochôdzneho skla

Výhodou a dokonca až jedinečnosťou skla je jeho priepustnosť svetla. Dokáže tak dokonale priestor prepojiť, opticky zväčšiť a presvetliť. V prípade pochôdzneho skla to však neostáva len na úrovni jedného poschodia, môže podobne prepojiť celý objekt. Pochôdzne sklo prináša dojem ľahkosti a priehľadnosti, čím vizuálne priestor zväčšuje. Dá sa použiť na stupne schodov, lávky alebo podesty. Môžete z neho nechať vybudovať celú podlahu alebo len nejakú časť. Lepené až trojvrstvové bezpečnostné sklo je zárukou komfortu a istoty, ktorú je pri tomto type materiálu potrebné zdôrazniť. Navyše, nie všade sa používa číre priehľadné sklo i keď to má v prípade podlahy dokonalý wow efekt. Obľúbené je i tzv. mliečne sklo, ktoré je príjemnejšie napríklad vo výške.

Životnosť i ľahká údržba

Pochôdzne sklo je celosvetovým moderným trendom nielen pre vizuálne dôvody. Pochváliť ho môžeme aj za skvelú pevnosť a dlhú životnosť, ktorú má. Navyše sa veľmi dobre udržiava a čistí. Hladký povrch umožňuje príjemné a jednoduché čistenie, na ktorom nevidno nečistoty. Upratovanie je teda na sklenených podlahách príjemnejšie a nenáročné. Sklenená pochôdzna podlaha môže zdobiť mnohé interiéri bez ohľadu na špecifický štýl. Nájdete ju v moderných, minimalistických, no aj industriálne zariadených priestoroch. Odporúčame ju nielen pre komerčné objekty a hotely, no aj do domov a súkromných stavieb, kde dokáže vytvárať jedinečný efekt, na ktorý netreba veľa námahy.


Späť