Prečo je sklenené zábradlie dokonalo bezpečné?

Moderný dizajn i architektúra prinieslo nadčasový trend, ktorý pôsobí luxusne a dodáva priestoru otvorenosť s prirodzeným svetlom. Navyše, často ušetrí aj mnoho miesta, keďže je to veľmi „slim“ materiál. Áno, hovoríme o nestarnúcom skle a jeho využití v praxi interiérového dizajnu. Poďme sa však spoločne presvedčiť o tom, že sklenené zábradlie môže byť nielen perfektným a efektným dizajnovým prvkom, no je aj nanajvýš bezpečné.

Odolnosť voči nárazom

Sklenené zábradlie sa dokonalo hodí do rôznych štýlov interiéru. Najviac mu však zrejme umožňuje vyniknúť práve moderne zariadený interiér. Rovnako i minimalizmus s jednoduchými a luxusnými prvkami elegantné sklo oživuje. Výborne ukáže na schodoch, balkóne i terase. Sklenené zábradlie sa vyrába z tvrdeného skla, ktoré je niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom a tlaku než bežné sklo. Okrem toho sa vyznačuje dobrou mechanickou pevnosťou, čo ho činí bezpečným nielen proti prepadnutiu cez zábradlie, ale aj voči poškodeniu z náhleho nárazu alebo úderu. Zábradlie skvelo odoláva poveternostným podmienkam u nás, preto sa často využíva aj v exteriéroch. O svoju bezpečnosť sa teda rozhodne strachovať nemusíte! Netreba sa ani obávať škôd na svojom majetku. Sklenené zábradlie sa vám len tak ľahko nerozbije.

Možnosti kotvenia sklenených zábradlí

Bezpečné je aj kotvenie sklenených profilov zábradlia, ktoré sa dá realizovať rôznymi spôsobmi. Mnohé sú dizajnovo veľmi atraktívne a vyhľadávané. Niet totiž nad wow efekt, ktorý dokáže sklo vykúzliť. Sklenené zábradlie na schody sa dá ukotviť napríklad bodovými úchytmi s nerezovým prevedením. Dokonalý wow efekt vytvorí aj sklenená stena, ktorá slúži zároveň ako zábradlie na schodoch. Ďalším spôsobom, ako sklenené zábradlie pripevniť, je cez hliníkový profil alebo pomocou stĺpikového zábradlia. Možností je teda naozaj neúrekom, preto pokiaľ sa rozhodujete, určite nás kontaktujte pre viac informácií cez www.lmmont.sk.


Späť