Prečo si vybrať plastové okná?

Plastové okná patria u nás k tým najviac vyhľadávaným a obľúbeným. Prečo je tomu tak? Nebudeme sa tajiť tým, že hlavným dôvodom je spojenie výhodnej a dostupnej ceny s dobrými vlastnosťami a uspokojivým dizajnom. Čo viac si môžete želať? Pri výbere plastových okien si však dajte pozor na kvalitu a dostatočne hrubé sklo, aby malo následne aj požadované izolačné vlastnosti. Nekvalitné okno môže prepúšťať a nemusí dobre izolovať. Rovnako, ak sklo nemá dostatočný počet vrstiev. U nás preto nájdete kvalitné okná značky Veka a deceuninck, ktoré vieme dodať aj v 3-vrstvovom prevedení.

Energetická účinnosť i zvuková izolácia

Medzi výborné vlastnosti plastových okien sa radí v prvom rade dobrá schopnosť izolovať. V zime vám tak udržia teplo a naopak v lete zabránia horúcemu vzduchu, aby prenikal dovnútra (pokiaľ sú zatvorené). Kvalitné plastové okná tak dokážu poriadne ušetriť kopec tepla, ktorá cez staré okná, zle tesniace, uniká jedna radosť. Okrem toho dobre izolujú hluk z okolia, čo môže byť príjemné, keď viete spať so zavretými oknami. Nič vás nebude z okolia rušiť.

Rozmanitý dizajn

Dnes si môžete aj pri plastových oknách vybrať dizajn, ktorý sa vám páči. Nemusíte mať tak okná iba biele, na výber sú viaceré farby alebo povrchové úpravy. Plastové okná sa dajú dokonca nechať vyrobiť na mieru. U nás je obľúbené dizajnové prevedenie plastových okien antracit. Dôvodov, prečo si teda vybrať plastové okná je naozaj viacero a je už na vás, či vás to osloví. Musíme ešte spomenúť aj veľmi príjemnú a jednoduchú údržbu plastových okien, odolnosť voči vonkajším vplyvom, korózii a ľahkú manipuláciu. Majú tiež pomerne dlhú životnosť a plasty sa dnes vyrábajú recyklovateľné, čo je priaznivé pre životné prostredie a trvalú udržateľnosť.


Späť