Protipožiarne okná a dvere ochránia vás a váš majetok

Všetci sme oboznámení s tvrdením „nenechaj nič na náhodu!“ A túto radu nasledujú všetci tí, čo si svoju domácnosť alebo budovu vybavia protipožiarnym systémom.

Pre súčasné rodinné domy a ich vybavenie sa stáva čoraz častejšou voľbou fakt, že siahnu po oknách alebo dverách s protipožiarnymi vlastnosťami, ktoré symbolizujú dokonalé zabezpečenie. Vieme, že tieto boli doménou hlavne firemných budov, ale dnes sa v nemalej miere nachádzajú práve v bežných domácnostiach, kde je pocit bezpečia prvoradý.

Protipožiarne okná a dvere majú totiž schopnosť zastaviť, respektíve spomaliť šírenie plameňov v prípade vzniknutého požiaru. Takýto efekt má tendenciu ochrániť obyvateľov domu, ale takisto ich majetok a interiérovú výbavu do doby, kým príde pomoc. Okrem plameňov zabraňujú šíreniu nebezpečného dymu a prieniku vysokej teploty, čím robia dočasný pobyt v interiéri dostatočne zabezpečený a poskytujú čas na úspešnú evakuáciu všetkých osôb.

Takýto špecifický typ dverí s odolnou konštrukciou je preto vítaným doplnkom budov ako aj domácností a je v podstate logické, že musí byť vyrobený z toho správneho materiálu. Kvalitného a odolného nielen pred požiarom, ale vo všeobecnosti. Najznámejšou voľbou je v takomto prípade hliník a ide o materiál, ktorý je vyhlásený práve svojimi odolnými vlastnosťami. Je schopný ustáť aj náročnejšie vonkajšie podmienky a napriek tomu si uchovávať svoj pôvodný vzhľad na veľa rokov.

Napríklad je známe, že také hliníkové okná majú schopnosť vydržať 80 až 100 rokov, čím majú z hľadiska iných materiálov bezkonkurenčne vysokú životnosť.
Hliníkové systému vedia byť správnym riešením takisto v prípade ochrany pred vlámaním. Ich prioritou je vaše bezpečie, ale prevedenie z hliníku poskytuje aj iné zaujímavé vlastnosti. Dotyčný materiál je v stavebníctve obľúbený vďaka svojim univerzálnym vlastnostiam. Univerzálny dizajn a relatívne nízka hmotnosť umožňujú vyrábať z tohto materiálu dvere a okná rôznych veľkostí a rozmerov. Dokonca si ich môžete nechať zhotoviť na mieru a prakticky v ľubovoľnej veľkosti.


Späť