Prvky zo skla každú kúpeľňu opticky zväčšia a rozjasnia.

Aj keď mnohí z nás trávia doma najviac času v obývačke alebo spálni, pri zariaďovaní svojich domovov nám najviac energie zaberie zariaďovanie kúpeľne. Aj keď ide väčšinou o malý kúsok našich príbytkov, sústreďujeme tam tie najkvalitnejšie materiály, ktoré musia väčšinou spĺňať prísnejšie hygienické kritéria. No okrem nich riešime v kúpeľni aj farebné zladenie jednotlivých prvkov, či možnosť jednoduchej údržby.

No keďže ide o pomerne malý priestor často bez denného svetla, otázka presvetlenia je tu dosť zásadná. Preto všetci, ktorí vo svojej kúpeľni plánujú sprchovací kút, siahajú po riešeniach zo skla, ktoré sú dnes jednoznačne právom najviac obľúbené. A to v prípade sklenených zásten alebo sklenených sprchových kútov s otváracími dvierkami.

Výhody skla sú známe všetkým a tie najznámejšie sú jeho neporéznosť, maximálna sterilita a schopnosť presvetľovať miestnosti. To, že sklo na svojom povrchu nemá žiadne póry je hlavne v miestnosti so zvýšenou vlhkosťou  obzvlášť vítaná vlastnosť, ktorá súvisí s ľahkou údržbou. Rôzne baktérie alebo plesne sa zdržiavajú presne v takých materiáloch, ktoré sú na svojom povrchu zdrsnené alebo obsahujú maličké póry. Sklo po utretí bežným čistiacim prostriedkom je dokonale hygienicky čisté, takže v kúpeľni je tento materiál svojimi vlastnosťami neprekonateľný.

Niekto by možno vytkol sklu jeho sklon k usadzovaniu vodného kameňa, ktorý sa priľne na jeho povrch a znižuje estetické vlastnosti sklenených prvkov v kúpeľni. No dnes už solídne firmy ponúkajú sklenené tabule určené do kúpeľní s nástrekmi proti vodnému kameňu, takže vodný kameň vám určite nebude spôsobovať žiadne problémy.

Takže ak sa rozhodnete do kúpeľne umiestniť sprchovací kút zo skla, určite to bude vaša najlepšia voľba. A dnes nie je problémom vyrobiť rozmery sklenených zásten alebo kútov presne na mieru, takže si nemusíte robiť starosti, že do svojej kúpeľne potrebujete netypizované rozmery. Seriózne firmy ako napr. LM MONT vám dodajú všetky sklenené prvky na mieru za veľmi prijateľné ceny.

 


Späť