Sklenené dvere a okná: 3 módne trendy pre rok 2024

Dalo by sa povedať, že niektoré prvky v interiérovom dizajne, no aj architektúre ostávajú nadčasovými. Prišli do módy a zatiaľ z nej neodišli. Podobne by sme mohli hovoriť aj o sklenených realizáciách, ako sú napríklad sklenené dvere. Rozhodne ostávajú obľúbeným trendom. V kombinácii s inými materiálmi vytvoria nádherné nadčasové dizajny. Poďme sa však pozrieť na tri zaujímavé trendy, ktoré budú v roku 2024 pre  sklenené dvere a okná naozaj in.

Páči sa vám industriálny dizajn? Je späť

Industriálny vzhľad sa drží, čo sa týka módnych trendov, stále niekde na blízku. Dnes sa však rozhodne bude preferovať, a to aj v oblasti dizajnu sklenených dverí a okien. Industriálnosť tu dodajú lišty a iné prvky v kombinácii so sklom. Skombinovať tak budete môcť napríklad veľké sklenené dvere, ideálne posuvné, a pekné lišty, ktoré dodajú industriálny vzhľad. Tento štýl sa stáva v súčasnosti v zahraničí stále obľúbenejším. Ďalším z trendov je ešte stále moderný minimalizmus. Prináša jednoduchosť, no zároveň eleganciu a čistý uhladený dizajn. Pre okná a dvere to znamená v praxi jemné tenké rámy a veľké presklené plochy, ktoré budú vpúšťať dostatok prirodzeného svetla.

Presklená oáza oddychu

Presklené plochy, prístrešky či zimné záhrady sú stále obľúbenejšie a modernejšie. Sklo dokáže vytvoriť nádherný priestor plný svetla a opticky ho prepojí s prostredím záhrady a okolia. V spojitosti s rastlinami a inými prírodnými prvkami bude tento rok sklo tretím módnym trendom, ktorý spomenieme. Urobiť si tak nádherný priestor ako oázu pre pokoj a relax bude jedinečnou príležitosťou pre sklenené materiály a konštrukcie. Stále vyhľadávanejšie sú aj smart sklenené prevedenia alebo energeticky úsporné sklo. Trendy vedú v mnohých oblastiach práve k ekológii a udržateľnosti, prírodným materiálom a neutrálnym príjemným farbám. Práve teplé farebné odtiene by mali byť tento rok v interiéroch in.


Späť