Sklenené dvere s viacerými možnosťami povrchovej úpravy

Sklo ako materiál do interiéru je vhodný nielen kvôli svojej vzdušnosti a presvetlenosti, ktoré do každého interiéru prináša, ale aj z dôvodu svojich vynikajúcich hygienických a estetických vlastností. Možnosti použitia skla v každej domácnosti alebo komerčnom priestore je viac než dosť, preto sa s ním v súčasnosti stretávame čoraz častejšie.

Sklenené prvky prinášajú do našich príbytkov nevídanú eleganciu a ak je tých prvkov viac a vyberajú sa s citom a premyslene, celý takýto interiér pôsobí veľmi štýlovo a moderne. Dnes je sklo súčasťou zásten kuchynských liniek, obľube sa tešia sklenené jedálenské stoly, veľmi praktické sú sklenené zásteny v kúpeľni, kde tvoria sprchovacie kúty. No do popredia sa už tlačia celosklenené dvere, a to to nielen v komerčných a kancelárskych priestoroch, ale ich používanie narastá aj v moderných rodinných domoch.

Dvere vyrobené zo skla lákali ľudí už dávno, no ich obľúbenosť potláčali hlavne zlé skúsenosti s krehkosťou týchto interiérových prvkov. Dnes je už tento problém vyriešený používaním tvrdeného bezpečnostného skla, ktoré je niekedy pokryté aj fóliou, takže takéto sklenené dvere sú maximálne bezpečné. V priestoroch s dostatočným množstvom priestoru sú používané otváracie dvere, v stiesnených kanceláriách sa využívajú často posuvné sklenené dvere, ktoré majú veľmi originálny dizajn.

Sklenené dvere sú využívané hlavne z dôvodu ich priehľadnosti a priesvitnosti. Šírenie svetla je vhodné takmer vždy, no niekedy nie je priehľadnosť, keď je priestor za dverami úplne rozpoznateľný, práve vítaná. No okrem číreho prevedenia sklenených dverí je možné použiť aj pieskované sklá alebo dvere s fóliou, ktoré už nie sú priehľadné, ale svetlo prepúšťajú stále v požadovanej intenzite. Takéto dvere sú vhodné všade tam, kde vyžadujeme určitú stránku súkromia v priestoroch, ktoré dvere oddeľujú.


Späť