Sklenené sprchové zásteny

Žiaden bežný sprchovací kút s vaničkou vám neponúkne toľko priestoru v samotnom kúte ako moderné a elegantné sprchovacie zásteny bez nepraktických rámov.

Dnes je už praktický sprchovací kút úplnou samozrejmosťou nielen v rodinných domoch, ale aj v panelákových bytoch. Majitelia týchto bytov niekedy volia sprchovací kút v kúpeľni aj na úkor menšej alebo aj žiadnej vane, pretože využiteľnosť takéhoto riešenia je násobne väčšia a pohodlnejšia ako v kúpeľni, kde je iba vaňa. Preto v posledných rokoch zažívajú rôzne formy sprchovacích kútov veľký rozmach a majitelia rodinných domov alebo bytov riešia otázku, aký sprchovací kút je pre nich najlepší.

Medzi základné možnosti patria vstavené sprchovacie kúty s vaničkou, s posuvnými dverami, s otvárateľnými dverami alebo čoraz viac obľúbené sprchové zásteny. Sprchové kúty s vaničkou sú síce praktické a ich montáž je pomerne jednoduchá, no ich nedostatkom sú malé rozmery a časté problémy s dvierkami týchto zariadení a komplikovaná údržba. Aj u tých najkvalitnejších sprchových kútov s posuvnými dvierkami sa časom začnú prejavovať nedostatky mechanizmu týchto posuvných dverí, čo spôsobuje vrásky mnohým majiteľom týchto zariadení. A tento nedostatok spolu s malými rozmermi je asi najväčším dôvodom, prečo dnes majitelia rodinných domov alebo aj bytov, kde je kúpeľňa dostatočne priestranná, volia sklenené sprchové zásteny.

Ide o moderný prvok v kúpeľni, ktorý je aj dostatočné praktický a ponúka veľké rozmery sprchovacieho kúta podľa predstáv ich majiteľov. Ide vlastne o sklenený sprchovací kút, kde vstupujete bez nepraktického otvárania a zatvárania dverí, takže ani v budúcnosti sa nemusíte obávať problémov s nefunkčnými dverami. Steny sprchovacieho kúta tvoria väčšinou z dvoch strán vykachličkované steny kúpeľne a z jednej strany je umiestnená kvalitná sklenená stena. Takáto zástena pôsobí veľmi moderne, veľmi jednoducho sa udržiava a celá kúpeľňa je optický zväčšená a presvetlená. Sklenené zásteny sú určené pre ľudí, ktorí sa nechcú cítiť pri sprchovaní stiesnene a ktorí majú sklon k moderným prvkom v domácnosti.


Späť