Sklo do kuchyne: Prečo je tak moderné a obľúbené?

Kto by to bol povedal, že sa v kuchyni dizajn a architektúra dostanú až k nečakane zaujímavým materiálom, ktoré perfektne odolávajú vysokým teplotám pri varení, a len tak ľahko sa nepoškodia. Áno, je to tak, hovoríme o tom, že sklo do kuchyne je nielen in a vyhľadávajú ho tí najnáročnejší, no pomaly svojimi vlastnosťami a možnosťami dizajnu začína nahrádzať ostatné materiály. Dnes si preto môžu prísť milovníci skla na svoje a zadovážiť si pre svoju kuchyňu sklenený obklad, no aj sklenenú pracovnú dosku na kuchynskú linku alebo kuchynský stôl či bar.

Neuveriteľne rýchla a jednoduchá údržba!

Sklenené kuchynské obklady a sklenené kuchynské pracovné dosky naberajú na popularite a jedným z dôvodov je práve veľmi jednoduchá a rýchla údržba. Sklo je super hladké a ľahko sa čistí, stačí pretrieť vlhkou handrou a prostriedkom. Dobre odoláva aj mastnote a podobným nečistotám. Do kuchyne sa teda skvelo hodí. Odolnosť voči vysokým teplotám, vlhkosti a mechanickým vplyvom v kuchyni je ďalšou výhodou, ktorú týmto materiálom získate. No a v neposlednom rade sa teraz pozrime aj na bohaté dizajnové možnosti, ktoré sklo do kuchyne má.

Nekonečná škála dizajnových možností

Vašu kuchyňu si so sklom môžete dokonale spestriť a nechať na mieru navrhnúť podľa svojich predstáv, obľúbenej farebnej škály alebo obrazových motívov. Sklenený obklad do kuchyne môže byť buď jednofarebne prevedený, alebo s digitálnou potlačou rôzneho druhu. Jednofarebný dizajn si u nás vyberáte so vzorkovníka farieb RAL. Digitálna potlač však prináša nekonečné dizajnové možnosti, kde si miesto klasických kachličiek môžete nechať urobiť doslova krásny obraz, levanduľové pole, kvetinovú záhradu, kus prírody alebo trendy mesto či iný motív podľa vašich predstáv. Kuchyňa sa tak stane ozajstným skvostom vášho domova a budete v nej mimoriadne radi.


Späť