Sprchové zásteny bez dverí valcujú konkurenciu

Pri výbere praktickej a elegantnej sprchovej zásteny si dnes môžete vyberať zo širokého výberu matného, pieskovaného alebo číreho bezpečnostného skla.

  • Sprchové zásteny bez dverí 01

Pri zariaďovaní kúpeľne sa v prípade menších panelákových kúpeľní mnohí rozhodujú medzi sprchovacím kútom a vaňou. V tomto „večnom“ spore už dnes častejšie víťazí praktickejší sprchovací kút, ktorý ponúka množstvo výhod. Tí šťastnejší bývajúci v rodinných domoch s veľkými kúpeľňami to majú jednoduchšie, pretože môžu využívať výhody vane aj sprchovacieho kúta. No aj tu je často problém s výberom správneho typu sprchovacieho kúta, pretože dnes je už v ponuke množstvo možností rôznych typov.

Sprchové kúty s posuvnými alebo otváracími dvierkami sú už na trhu dlhé roky, dokonca aj vo veľmi luxusných prevedeniach. No ak ste už niekedy mohli vidieť kúpeľne známych osobností, ktoré určite nemajú problém s peniazmi, tak ste si mohli často všimnúť obyčajné sprchové zásteny.

Sklenené sprchové zásteny bez dverí, známe tiež pod názvom walk-in, sú nielen praktickým, ale aj veľmi elegantným riešením. Pôsobia veľmi štýlovo, kúpeľňu opticky zväčšujú, takže v takejto kúpeľni sa budete cítiť naozaj fantasticky. No rovnako budete očarení aj jednoduchou údržbou tohto riešenia, pretože absencia dvierok a ich rôznych mechanizmov podstatne uľahčuje a urýchľuje starostlivosť o takúto sprchovú zástenu. Handričkou s čistiacim prostriedkom prebehnete rozmerné sklo a kúpeľňa žiari vždy ako nová.

A kto už mal v minulosti skúsenosti so sprchovacími kútmi s dvierkami, tak walk-in kút určite privíta. Dvierka na sprchovacích kútoch sú veľmi často problémovým miestom a platí to aj o kvalitnejších a cenovo náročných kútoch. Mechanizmus dvierok je totiž vystavovaný neustále vode a vlhkému prostrediu, takže po čase všetky dvierka majú problémy so svojou funkciou. Preto je riešenie sprchovacej zásteny bez dverí najlepším riešením, aké dnes môžete využiť. Stačí si len zadovážiť špeciálne sklo od overených výrobcov a vaša kúpeľňa s takýmto kútom vám bude slúžiť dlhé roky bez akýchkoľvek problémov.


Späť